20.06.2018/13:16

Lidl Polska wprowadziła prosecco, które nie powoduje kaca. Sieć inwestuje w ofertę Winnicy Lidla

Alkohole luksusowe to jeden z szybciej rozwijających się segmentów dóbr luksusowych w Polsce. Co więcej eksperci przewidują rozwój tej kategorii w najbliższych latach. Chociaż wyjątkowe, rzadkie trunki można kupić głównie w sklepach specjalistycznych, to Winnicalidla.pl nie pozostaje w tyle. Lidl właśnie ogłosił premierę letniej oferty alkoholi, gdzie można znaleźć kilka ciekawych pozycji.   

Na rynku alkoholi luksusowych na szczególną uwagę zasługuje wino. Segment tego trunku zanotował znaczne wzrosty w ciągu ostatnich lat, a prognozy wskazują dalsze optymistyczne perspektywy rozwoju. WinnicaLidla.pl od blisko ośmiu miesięcy proponuje szeroki asortyment win. Oferta nieustannie rozwija się, dostarczając klientom nowych, ciekawych smaków.

W najnowszej, letniej kolekcji win znajdują się między innymi Tokaji Aszú 6 Puttonyos, Royal Tokaji, chilijskie Gran Corte, Cuvée, czy Prosecco Spumante Extra Dry, Organic, DOC – łagodnie wytrawne wino musujące o przyjemnych aromatach owocowych. Jest to ekologiczny produkt, do produkcji którego używa się mniej siarczynów. Oznacza to, że dla osób wrażliwych na działanie siarczynów, prawdopodobieństwo złego samopoczucia  następnego dnia po spożyciu jest mniejsze. Nie bez powodu określa się ten produkt w Anglii jako "hangover-free Prosecco".

Wśród alkoholi luksusowych na popularności zyskuje głównie whisky, importowana przede wszystkim ze Szkocji. Indie, Japonia, a nawet Włochy to lokalizacje niekoniecznie kojarzące się z produkcją whisky. Tymczasem między innymi właśnie stąd pochodzą najnowsze propozycje Winnicy Lidla. Platforma oferuje nową kolekcję 39 wyjątkowych alkoholi mocnych. Warto zwrócić uwagę, że to rzadkość na polskim rynku. Nietypowe trunki można nabywać głównie w pojedynczych sztukach w sklepach specjalistycznych. Lidl chce umożliwić klientom dostęp do nowych, atrakcyjnych produktów. Winnicalidla.pl potwierdza także trend premiumizacji oferty.

Amrut Raj Igala, to delikatna i słodka whisky, dojrzewająca w beczkach po burbonie. Historia destylarni rozpoczęła się wraz z uzyskaniem niepodległości przez Indie w 1948 roku. Jęczmień zbierany jest na północy kraju, woda czerpana ze źródeł Himalajów, a cała produkcja odbywa się na południu, w mieście Bangalore. Z powodu ekstremalnych temperatur utrata alkoholu (angel’s share) wynosi tu niemalże 12 proc. rocznie. Uniemożliwia to butelkowanie wiekowych whisky jednak bardzo przyspiesza dojrzewanie. Inną propozycję stanowi japońska whisky blendowana Fuyu po japońsku znaczy „zima”, produkowana metodą small batch, w 2017 roku wyprodukowano tylko 50 tysięcy butelek. Warto także zwrócić uwagę na włoską Puni Novę, z Alp.

Obecnie w wielu krajach Europy działa około 10.000 sklepów tej marki, a w Polsce ponad 630.

 
Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.