30.08.2018/13:02

Lidl inwestuje w nowe centrum logistyczne w Polsce. Firma wyda 200 mln zł

Prawie 200 mln złotych kosztować będzie budowa nowego centrum dystrybucyjnego sieci Lidl w Stargardzie. Wykonawcą projektu został Erbud.

Inwestycja powstanie przy ul. Metalowej, na terenie stargardzkiego Parku Przemysłowego Nowoczesnych Technologii. To jedenaste centrum dystrybucyjne sieci Lidl w Polsce.

Jak zadeklarowali inwestorzy, łączna powierzchnia inwestycji to 5 ha. W planach jest budowa hali magazynowej, warsztatu, części administracyjno-technicznej i budynku socjalno-biurowego. Zakładana data zakończenia prac budowlanych to sierpień 2019 roku.

W nowym magazynie składowane będą artykuły spożywcze oraz przemysłowe. Deweloper przygotuje łącznie 250 miejsc parkingowych dla pojazdów osobowych i 80 dla pojazdów ciężarowych.

Sieć Lidl bardzo mocno inwestuje w rozwój sieci logistycznej w Polsce. W połowie 2017 r. ruszyło w Gródkowie (w gminie Psary), dziewiąte centrum dystrybucyjne sieci w Polsce. To jednocześnie drugi magazyn operatora na Śląsku w tym regionie i będzie obsługiwał ok. 50 sklepów na terenie Śląska i Małopolski. Obiekt powstał na działce o wielkości 20 ha i ma powierzchnię 45 000 mkw. Kolejne centrum powstało na Mazowszu - w Kałuszynie koło Mińska Mazowieckiego.

Centra logistyczne sieci Lidl działają już w Jankowicach k. Tarnowa Podgórnego, Turzynie k. Wyszkowa, Gliwicach, Strykowie, Rusocinie k. Pruszcza Gdańskiego, Legnickim Polu, Brzozówce oraz Bydgoszczy.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • ? 30.08.2018

    Lidl to dyskont? Hmmm nie zgodze się

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.