18.11.2016/15:45

Lidl na Czarny Piątek obniży ceny produktów nawet o 70 proc.

Specjalnych promocji na tzw. Czarny Piątek, czyli popularny w Stanach Zjednoczonych Black Friday, z roku na rok pojawia się w Polsce coraz więcej. W tym roku na dniu nieoficjalnie rozpoczynającym przedbożonarodzeniowy szał zakupowy skorzystać zamierza m.in. sieć Lidl, która przygotowała dla swoich klientów w Polsce obniżki cen nawet o 70 proc.

Najwyższe promocje - czy, jak nazywa je Lidl, "superceny" - obowiązywać będą na tekstylia oraz produkty RTV i AGD. Klienci w ramach akcji kupić będą mogli m.in. piekarnik, grill stołowy, czy zestawy pościeli. Promocja rozpocznie się oczywiście w piątek 25 listopada, a potrwa do wyczerpania zapasów.

"Czarnopiątkowa" promocja będzie pierwszą zorganizowaną przez Lidla po zamieszaniu z poprzednią akcją o nazwie "Sprytnie i tanio". Przypomnijmy, z tej drugiej sieć musiała się wycofać po tym, jak wielu klientów z całej Polski wykorzystując lukę w regulaminie robiło zakupy w praktyce za darmo. W związku z szybkim anulowaniem tej promocji, niemiecki dyskonter znalazł się pod lupą Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Klienci poskarżyli się na Lidla do UOKIK, powołując się na zapisany w regulaminie promocji obowiązek informowania o wszystkich zmianach zasad promocji z siedmiodniowym wyprzedzeniem. Lidl tego terminu nie dochował.

Zgodnie z regulaminem promocji "Sprytnie i tanio", dokonując zwrotu produktu marki własnej Lidl, klient zobowiązany był przedstawić opakowanie zwracanego produktu marki Lidl, przy czym jego zawartość mogła być w stanie nienaruszonym lub częściowo zużytym bądź zużytym. Taki zapis sprawił, że niektórzy klienci robili w sklepach Lidla duże zakupy, a po wypakowaniu towarów w domu szybko wracali do sklepu z pustymi pudełkami i próbowali odzyskać wydane pieniądze.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • lidl 20.11.2016

    artykul o czarnym piatku: jedno zdanie na temat czarnego piatku, 28 akapitow o poprzedniej promocji. dziennikarstwo pełna gębą.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.