02.08.2018/11:39

Lidl opracowuje plan budowy 3 tys. nowych… mieszkań

Brytyjski oddział Lidla chce opracować plan ekspansji, dzięki któremu w samym tylko Londynie w ciągu trzech lat powstanie nawet 3 tys. nowych mieszkań. Sieć chce w ten sposób rozwiązać problem z dostępem do dobrych lokalizacji.

Przedstawiciele detalisty przekonują, że do tej pory dzięki nowemu projektowi sklepów zlokalizowanych w obiektach wielofunkcyjnych sieć przyczyniła się do budowy 335 mieszkań, a kolejne 476 jest w budowie. Lidl ogłosił także, że planuje nową serię inwestycji w obiekty, w których oprócz mieszkań znajdą się także biura, hotele i akademiki.

– Dotychczas nasze sklepy w obiektach wielofunkcyjnych przyczyniły się do powstania blisko 800 nowych mieszkań. Jesteśmy otwarci na kolejne tego typu projekty. Tylko w Londynie nowe sklepy Lidla mogą potencjalnie przyczynić się do budowy trzech tysięcy nowych mieszkań – powiedział szef Lidl UK Christian Härtnagel.

Wobec występującego w Londynie i innych miastach Wielkiej Brytanii kryzysu mieszkaniowego Lidl może upiec dwie pieczenie na jednym ogniu – przyczyniając się do budowy nowych mieszkań, firma zyskuje jednocześnie dostęp do bardzo atrakcyjnych lokalizacji, o które trudno w wielkich miastach.

Lidl planuje ponadto budowę dużego centrum dystrybucyjnego w Hertfordshire, które stanie się częścią kompleksu wielofunkcyjnego z 5 tys. mieszkań, trzema szkołami podstawowymi oraz blisko 100 tys. powierzchni komercyjnej i handlowej.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.