24.11.2020/14:24

Lidl otwiera aż 6 nowych sklepów jednego dnia. Od Szczecina po Ustrzyki Dolne

Już w czwartek, 26 listopada br. ruszy 6 nowych sklepów Lidl. Dyskonter otwiera placówki w Warszawie, Łodzi, we Wrocławiu, Szczecinie, Opolu i Ustrzykach Dolnych.

Najmniejszy z nowych sklepów Lidl mieści się w Warszawie przy ulicy Sierakowskiego. Placówka na warszawskiej Pradze liczy 740 mkw., a klientom udostępniono 30 miejsc parkingowych. Największym ze świeżych sklepów Lidla jest za to dyskont z Wrocławia o powierzchni hali sprzedaży liczącej ponad 1400 mkw. Tu dla klientów wybudowano 134 miejsca parkingowe.

Wszystkie z nowo otwartych sklepów Lidl zaprojektowano tak, aby jak najmniej zanieczyszczać środowisko. Wśród ekologicznych rozwiązań znalazły się m.in.: instalacja ogrzewania wykonana w oparciu o gruntowe pompy ciepła, odzysk ciepła z urządzeń chłodniczych, wykorzystany na cele ogrzewania obiektu, pełne energooszczędne oświetlenie LED – zarówno wewnątrz obiektu jak i na parkingu wraz ze sterowaniem oświetleniem mającym na celu optymalizację jego zużycia.

Lidl podaje, że powyższe rozwiązania mają za zadanie zwiększenie efektywności energetycznej obiektu, uczynienie placówki obiektem energooszczędnym, co w konsekwencji przyczynia się do ochrony środowiska naturalnego.

- Każdy kolejny sklep Lidl to dla nas ogromny sukces. Cieszymy się, że możemy zaproponować mieszkańcom szeroką ofertę naszych produktów. Jednocześnie, by ułatwić planowanie codziennych zakupów rozwijamy aplikację Lidl Plus ułatwiającą zarządzanie domowym budżetem, oferującą liczne promocje i rabaty, dostęp do gazetek produktowych oraz wydłużoną możliwość zwrotów przy zakupie artykułów przemysłowych. Korzystając z aplikacji, klienci mają również możliwość dokonywania wygodnej płatności mobilnej za sprawą Lidl Pay – mówi Aleksandra Robaszkiewicz, Head of Corporate Communications, Lidl Polska.

Każdy z nowych sklepów Lidl zatrudnia od 20 do 30 osób. Podobnie, jak w innych placówkach sieci, również w tych Lidl stawia na świeże warzywa i owoce, marki własne i podkreśla współpracę z polskimi producentami.

Nowe sklepy Lidla otwarte są od godz. 6:00 do 22:00 lub 23:00 od poniedziałku do soboty. W niedziele handlowe sprzedaż rozpoczyna się w nich w godzinach 6:00-9:00 i kończy w godzinach 18:00-22:00. Najdłużej czynny jest warszawski dyskont, natomiast najkrócej w ciągu dnia będą handlować sklepy ze Szczecina i Ustrzyk Dolnych.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • klient Lidla 24.11.2020

    A kiedy remonty starych sklepów? Np. sklep nr 1192: brak led-ów na ciemnym parkingu, przed wejściem do sklepu niedziałająca latarnia, stare wielkie i niewygodne wózki (gdzie te małe które są w innych Lidlach?), brak kas samoobsługowych dla klientów z mniejszymi zakupami. Jakość zakupów jak w roku 2009. Nawet budynek sklepu z zewnątrz nie przypomina w niczym nowych Lidli.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także