03.04.2019/10:30

Lidl otwiera sklep internetowy w Polsce! Mamy potwierdzenie

To już pewne: sieć Lidl uruchomi pełnoprawny sklep internetowy w Polsce - ustalił portal wiadomoscihandlowe.pl. Dyskonter pozwoli klientom na dokonywanie e-zakupów za pośrednictwem strony lidl-sklep.pl lada moment, bo już 5 kwietnia.

O tym, że Lidl szykuje się do wejścia w sprzedaż przez internet w naszym kraju, informowaliśmy na portalu wiadomoscihandlowe.pl wielokrotnie. Pisaliśmy m.in. o tym, że sieć zatrudniła dyrektora działu e-commerce, prowadziła rekrutację na inne stanowiska związane z e-handlem, zarejestrowała domeny lidl-sklep.pl i lidl-shop.pl, a także założyła spółkę Lidl Online International Logistics. Wreszcie, na jesieni 2018 r., udało nam się potwierdzić, że rozpoczęły się beta testy sklepu internetowego.

Teraz platforma wychodzi z fazy pilotażowej i zostanie udostępniona klientom w całej Polsce. Lidl ogłosi to podczas zaplanowanej na środę konferencji prasowej. Sieć do samego końca starała się utrzymać w tajemnicy tematykę spotkania, nie podając nawet lokalizacji, w której konferencja się odbędzie, tylko organizując dojazd na miejsce z "neutralnego" punktu. - Podczas wydarzenia zdradzimy szczegóły projektu, nad którym ostatnio intensywnie pracowaliśmy. Już niedługo nasi klienci będą mogli korzystać z nowych możliwości, jakie będą oferowane przez naszą sieć - zachęcała sieć w zaproszeniu rozesłanym do dziennikarzy.

Owe "nowe możliwości" to właśnie zakupy przez internet. Przypomnijmy, że Lidl już wcześniej zdobył przyczółek w kanale e-commerce, tworząc platformę Winnica Lidla, służącą do rezerwacji alkoholu przez internet (płatność i odbiór odbywają się w sklepach stacjonarnych) oraz uruchamiając usługę Lidl Podróże.

Najnowsze rozwiązanie, czyli lidl-sklep.pl, będzie drugim pełnoprawnym sklepem internetowym sieci w naszym regionie Europy - wcześniej analogiczny projekt wdrożono w Czechach. Co istotne, sieć początkowo sprzedawać będzie za jego pośrednictwem artykuły przemysłowe/non-food (tekstylia, AGD, narzędzia itp.). W ofercie pojawią się również towary niedostępne w fizycznych placówkach Lidla. W ten sposób firma skokowo poszerzy swój asortyment, bez konieczności wygospodarowywania dla niego powierzchni w stacjonarnym sklepie.

Zakupy online w Lidlu będzie można zamówić z dostawą do domu. Przypomnijmy też, że Lidl od ubiegłego roku stawia przy swoich placówkach paczkomaty InPostu, które w naturalny sposób również mogą w przyszłości stać się punktami odbioru e-zamówień w modelu click&collect.

Plany Lidla na najbliższe miesiące nie zakładają wprowadzenia do sklepu internetowego w Polsce produktów z kategorii żywności pakowanej i świeżej. Dla sieci dyskontowej, opierającej swój model operacyjny na prostocie, przejrzystości i niskich cenach, wejście w e-grocery, czyli biznes niskomarżowy, skomplikowany logistycznie i sprawdzający się jedynie w największych aglomeracjach, przynajmniej na tym etapie ewolucji firmy nie ma sensu.

Dodaj komentarz

5 komentarzy

 • lidli 03.04.2019

  ale nowina, juz dawno wiadomo ze bedzie od kwietnia. w marcu testowali pracownicy a od kwietnia wszyscy w Polsce. 4 dni pozniej.
  Zakupy spzywcze dlugo nie beda w internecie. Kaufland mial w Niemczech i zrezygnowali. To sie nie oplaca.

 • lidli 03.04.2019

  ale nowina, juz dawno wiadomo ze bedzie od kwietnia. w marcu testowali pracownicy a od kwietnia wszyscy w Polsce. 4 dni pozniej.

 • Maras 03.04.2019

  Warszawiakom i krakusom z lidla dostarcza szopi.pl

 • Bbbbbb 03.04.2019

  Oko -sadze, że na dzień dzisiejszy logistycznie nie jest możliwe by uruchomić internetowy sklep z żywnością (świeżą) na cały kraj. By coś takiego uruchomić - to w każdym sklepie sieci by musiał być punkt - magazyn do komisjonowanie/pakowania produktów, dodatkowo sieć by musiała mieć własny transport dystrybucyjny (busy) wyposażone w chłodnie. Za ileś lat to pewnie nastąpi ale to droga inwestycja jeśli chodzi o wdrozenie

 • oko 03.04.2019

  a już myślałem, że będzie można zrobić zakupy spożywcze ;/

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.