07.03.2021/17:34

Lidl otworzył swój oddział w Macedonii Północnej

Po wejściu do Słowenii, Chorwacji i Serbii niemiecki dyskont Lidl uruchomił oddział sieci dyskontów w Macedonii Północnej – donosi esmmagazine.com.

Lidl zarejestrował działalność w Macedonii Północnej 16 lutego br. Spółka zależna od Lidla nosi nazwę Lidl Northern Macedonia Dooel, a jej siedziba znajduje się w gminie Centre w Skopje. Nowa firma jest zarządzana z Sofii w Bułgarii. Na jej czele stoją Milena Dragijska, Biser Borisov Inchovski i Ljubomir Manolov Hrsev, którzy tworzą również zarząd Lidla w Bułgarii.

Według planów cytowanych przez portal, Lidl planuje zainwestować w sklep ponad 10 mln euro i zakupić grunty o powierzchni powyżej 10 000 mkw.

Jak donosi serbski dziennik Danas, sklep Lidl w Vranje w Serbii, uruchomiony w styczniu tego roku, przyciągnął klientów z Macedonii Północnej, a także Kosowa i Metohija.

O innych planach niemieckiego dyskontera na Bałkanach mówił burmistrz Starego Miasta w Sarajewie w Bośni i Hercegowinie, Ibrahim Hadžibajrić. Potwierdził, że Lidl wkrótce przybędzie do Bośni i Hercegowiny. Lidl początkowo ma zainwestować 700 mln euro w Bośni i Hercegowinie.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także