27.10.2017/09:50

Lidl, Rewe i Edeka stawiają na własną produkcję

Niemieckie sieci spożywcze nie tylko zajmują się sprzedażą, ale coraz częściej produkcją żywności. Edeka hoduje owoce, Lidl produkuje lody, a Rewe piecze własny chleb - podaje serwis dw.com.

Wśród niemieckich sieci handlowych, prym w produkcji żywności wiedzie Edeka, która posiada ponad 17 własnych zakładów mięsnych, 16 piekarni, a do tego winiarnię i zakład produkujący soki. Niedawno Edeka zakupiła sady w Meklemburgii-Pomorzu Przednim o łącznej powierzchni 200 hektarów.

Jej konkurent Rewe ma z kolei cztery zakłady mięsne, których obroty wynoszą 600 mln euro. Własna piekarnia zapewnia przychody rzędu 172 mln. Do tego dochodzą zakłady produkujące ziemię do kwiatów. Również Grupa Schwarz, do której należy Lidl i Kaufland produkuje własną wodę mineralną, napoje, wędliny, pieczywo, czekoladę i suszone owoce, a od niedawna również lody.

Tylko Aldi nie przechodzi jeszcze na nowy trend. Jedynym wyjątkiem są dwie palarnie kawy, które Aldi Süd posiada już bardzo dawna.

Więcej na dw.com

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.