30.01.2020/09:26

Lidl rozwija w Londynie koncept obiektów handlowo-mieszkalnych

Brytyjski oddział Lidla testuje nowy koncept obiektów, w których część powierzchni zajmują markety, a reszta przeznaczona jest na apartamenty lub instytucje służące lokalnej społeczności. Detalista chce w ten sposób uzyskać dostęp do mniejszych dzielnic mieszkalnych Londynu.

Lidl UK wybrał głównego wykonawcę inwestycji, która powstanie w londyńskiej dzielnicy Epsom. Będzie to dwupiętrowy budynek handlowo-mieszkalny, w którym powierzchnia przeznaczona pod działalność detaliczną wyniesie ok. 2,2 tys mkw. W części parterowej mieścił się też będzie parking na 110 samochodów. Na drugiej kondygnacji powstanie 30 mieszkań. Wykonawcą została firma Adston UK Ltd.

To już drugi obiekt typu mixed-use, jaki Lidl zamierza wybudować w Londynie. We wrześniu 2019 r. sieć ogłosiła, że we współpracy z samorządem miejscowości Twickenham – w południowo-zachodniej części aglomeracji Londynu – chce wybudować kompleksowy obiekt, w skład którego wejdzie dyskont, a większość zajmie szkoła podstawowa z boiskiem sportowym i infrastrukturą rekreacyjną.

Lidl przetestuje w ten sposób koncept, który ma spełniać oczekiwania lokalnych społeczności mniejszych dzielnic i osiedli mieszkaniowych – zazwyczaj zlokalizowanych w bardziej prestiżowych okolicach, z zamożniejszymi mieszkańcami. Detalista chce budować obiekty handlowo-mieszkalne we współpracy z samorządami, z funkcjami przydatnymi dla okolicznych mieszkańców, wpisane w miejscową architekturę. Dzięki temu może uzyskać dostęp do lepszych lokalizacji w aglomeracji Greater London.

Źródło: LinkedIn, Shane McCluskey, Adston Construction

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.