20.07.2017/08:49

Lidl szykuje ekspansję na wschodzie Polski. W 2018 r. ruszy 10. centrum dystrybucyjne sieci

Firma Budimex za ponad 146,4 mln zł netto wybuduje w Kałuszynie pod Mińskiem Mazowieckim nowe centrum dystrybucyjne dla sieci dyskontów Lidl. Prace na budowie rozpoczną się natychmiast po przekazaniu placu budowy przez inwestora, a zakończą się 10,5 miesiąca później.

Przypomnijmy, że centra dystrybucyjne sieci Lidl (jest ich dziewięć) działają już w Gliwicach, Strykowie, Jankowicach k. Tarnowa Podgórnego, Turzynie k. Wyszkowa, Rusocinie k. Pruszcza Gdańskiego, Brzozówce, Bydgoszczy, Legnickim Polu i Gródkowie. To ostatnie ruszyło w czerwcu br.

Komentując otwarcia kolejnych magazynów przedstawiciele sieci Lidl podkreślają, że „położenie nowego obiektu doskonale wpisuje się w przyjętą przez sieć strategię ekspansji”. Inwestycja w Kałuszynie pokazuje, że Lidl rusza na podbój województw na tzw. Ścianie Wschodniej. Gdy popatrzymy na dotychczasowy rozkład inwestycji logistycznych Lidla, wydaje się, że kolejne dwa, może trzy magazyny (w tym na północy i południowym wschodzie) pozwolą operatorowi obsługiwać w sposób efektywny sklepy w całym kraju. Tak dopracowana logistyka umożliwi także przyspieszenie rozwoju sieci po prawej stronie Wisły.

Miejscowość Kałuszyn leży w województwie mazowieckim, w powiecie mińskim, na wschód od Warszawy w odległości prawie 60 km od centrum stolicy i ok. 33 km od centrum Siedlec. Tak zlokalizowany magazyn pozwoli firmie obsługiwać sieć sklepów leżących w odległości 150 (do nawet 200) km. Obiekt więc umożliwi więc przyspieszenie ekspansji sieci sklepów na wschodzie kraju, ale przede wszystkim pozwoli umocnić pozycję w Warszawie, czyli rynku liczącym ponad 2-2,5 mln potencjalnych klientów. Obecnie w odległości 40 km od centrum stolicy operator ma już ok. 45 sklepów. Taka liczba placówek domaga się własnego magazynu, chociażby ze względów na specyfikę logistyki dostaw w dużych miastach i wysokie wymagania konsumentów. Warto także zapytać, czy nowy obiekt nie będzie także dostosowany do obsługi logistyki dostaw zamówień internetowych?

Oprócz Warszawy nowy magazyn będzie mógł obsługiwać sklepy zlokalizowane pomiędzy Białymstokiem (ok. 300 tys. mieszkańców, 190 km od magazynu), a Lublinem (ok. 350 tys. mieszkańców, 167 km od magazynu). W Białymstoku i Lublinie operator ma 15 sklepów.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.