15.06.2018/13:30

Lidl w Danii nie będzie sprzedawał energetyków osobom małoletnim i dzieciom

Duński Lidl wprowadzi limit wiekowy dla osób kupujących napoje energetyzujące. Od 30 września dzieci i młodzież poniżej 16 r.ż. nie będą mogły kupić w dyskontach sieci napojów o wysokiej zawartości kofeiny i bogatych w cukier. Decyzja sieci jest reakcją na rekomendację duńskiego odpowiednika Instytutu Żywności i Żywienia DTU.

Instytut DTU wraz z organizacją pozarządową Heart Association zwracają uwagę na szkodliwość spożywania kofeiny przez dzieci i młodzież. W związku z powyższym Lidl ogłosił w komunikacie prasowym decyzję o sprawdzaniu wieku młodych nabywców napojów energetycznych, kupujących napoje zawierające więcej niż 150 mg kofeiny na litr. Osoby poniżej 16 r.ż. nie będą ich mogły zakupić.

– Od jakiegoś czasu notujemy wzrost sprzedaży energetyków w naszych sklepach. Jako ogniwo w łańcuchu dostaw, czujemy się społecznie odpowiedzialni. Zdecydowaliśmy, że posłuchamy konsumentów i ekspertów, wyrażających rosnące zatroskanie faktem, że dzieci i młodzież spożywają napoje energetyzujące. Dlatego podjęliśmy decyzję o wprowadzeniu limitu wiekowego dla osób kupujących te produkty – poinformował dyrektor zarządzający duńskiego Lidla Dirk Fust.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.