29.05.2020/10:24

Lidl wprowadza zmiany w międzynarodowym dziale zakupów

Przygotowując się do recesji wywołanej pandemią, Lidl restrukturyzuje dział zakupów. Niemiecki dyskont ma być bardziej konkurencyjny cenowo - podaje Lebensmittelzeitung.

Restrukturyzacja działu zakupów to początek noweju strategii firmy, zgodnie z którą Lidl ma się stać bardziej konkurencyjny cenowo. Według informacji LZ, menedżerowie firmy już się do tego zobowiązali.

Po restrukturyzacji Dominika Kubisch będzie nową szefową działu, zastępując Jana Bocka, który przechodzi do działu zakupów międzynarodowych. Christoph Pohl, dyrektor ds. zakupów żywności, przejmuje odpowiedzialność za kraje, które w przyszłości będą intensywniej zarządzane z siedziby firmy w Neckarsulm. Dzięki temu Pohl zyska więcej czasu na zarządzanie markami własnymi owoców i warzyw, czyli kwestie, które mają kluczowe znaczenie dla pożądanego zaostrzenia polityki cenowej.

Pohl będzie jednak nadal odpowiedzialny za angielski oddział dyskontu, który stoi w obliczu szczególnych wyzwań w sektorze towarów z powodu brexitu. Wraz z Martinem Kottbauerem będzie stał u boku byłego brytyjskiego dyrektora zarządzającego, który będzie szczególnie dbał o dobór asortymentu.

Jan Bock, który wcześniej był odpowiedzialny za zakupy w Niemczech i jest uważany za siłę napędową unowocześnienia asortymentu w ostatnich latach, przechodzi do działu zakupów międzynarodowych. Będzie on odpowiedzialny za kilka krajów: Holandię, Belgię, Irlandię oraz Czechy i Słowację. Pozostałe kraje są podzielone między dyrektorów dywizji Marco Giudiciego i Adama Miszczyszyna oraz dyrektora zarządzającego Marka Hache'a.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.