25.02.2021/14:11

Lidl wspiera producentów ziemniaków, a klienci znajdą nowość na Ryneczku Lidla

We wszystkich sklepach Lidl Polska znajdziemy nowość - ziemniaki na frytki. Sieć postanowiła wesprzeć polskich producentów, którzy w związku z kryzysem w branży HoReCa zostali ze sporą nadwyżką towaru.

Na Ryneczku Lidla pojawiła się w związku z tym nowość – specjalne ziemniaki, przeznaczone na frytki. Charakteryzują się większym, podłużnym kształtem, odpowiednią twardością i smakiem. Z tych samych odmian korzystają producenci frytek. Produkt jest dostępny w cenie 4,99 zł za dwukilogramowe opakowanie.

To kolejny ukłow w stronę polskich rolników po tym jak sieć kupiła od Pana Pana Mieczysława Miszczaka, właściciela gospodarstwa rolnego „niedoskonałe” buraki. Lidl kontynuuje więc sprzedaż wartościowych i smacznych warzyw, które w zamiast na stół trafiłyby do śmieci.

Oprócz tego od czwartku 25 lutego, do soboty 27 lutego, wybrane polskie owoce i warzywa będą sprzedawane aż 60 proc. taniej. W ofercie Lidla dostępne będą m.in. polskie ziemniaki - 2,98 zł za 5 kg opakowanie, polskie jabłka gloster lub idared luzem za 1,79 zł za 1 kg zamiast 2,99 zł, polskie gruszki deserowe, 30 proc. taniej i polskie buraki gotowane, aż 50 proc. taniej. 

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.