26.09.2018/15:24

Lidl: wszystkie banany będą mieć certyfikat Fairtrade

Lidl rozpocznie proces zmiany certyfikacji bananów dostępnych w sklepach tej sieci na rynku niemieckim.

Jak podaje serwis lebensmittelpraxis.de, od połowy października br. rozpocznie się proces zmiany certyfikacji bananów pochodzących z tradycyjnych bananów, które wcześniej posiadały certyfikat Rainforest Alliance. Na początku zmiany w certyfikacji obejmą 330 oddziałów sieci Lidl w południowych Niemczech.

„Oferując wyłącznie banany z certyfikatem Fairtrade, konsekwentnie wyznaczamy nowe standardy w asortymencie handlu detalicznego artykułami spożywczymi, intensywnie pracujemy nad nimi w ciągu ostatnich kilku miesięcy” – powiedział Jan Bock, kierownik ds. zakupów w Lidl Germany.

Produkty ze znakiem certyfikacyjnym Fairtrade muszą być certyfikowane na każdym etapie obrotu od producenta do gotowego do konsumpcji wyrobu, aby zagwarantować konsumentom, że produkt rzeczywiście spełnia standardy.

Certyfikaty spełniania standardów wydawane są zarówno producentom (ewentualnie eksporterom), importerom oraz przetwórcom produktów Fairtrade (tzw. operatorom Fairtrade). Jako przetwórca rozumiany jest ten, kto wytwarza finalne produkty konsumpcyjne. Podwykonawcy przetwórcy biorący udział przy wytwarzaniu produktu Fairtrade również podlegają inspekcjom i muszą uzyskać certyfikat.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.