13.07.2018/13:44

Lidlaki wracają do Lidla. Czy Biedronka odpowie nowym Gangiem Świeżaków?

Od poniedziałku 23 lipca w ofercie sieci Lidl ponownie dostępne będą tzw. Lidlaki. Tym razem sieć zaprezentuje polskim klientom pięć nowych maskotek, które dostępne będą w cenie 11,99 zł każda.

Nowymi maskotkami, które przygotował Lidl, są: chrupka kukurydza, kwaśna limonka, dorodny ogórek, egzotyczne mango i wyrazisty granat. Będzie to kolejna, trzecia już edycja Lidlaków w Polsce. Po raz ostatni trafiły one do sklepów sieci w maju br.

Przypomnijmy, że Lidlaki zadebiutowały w Polsce w sierpniu 2017 r. Lidl wprowadził je tego samego dnia, w którym w konkurencyjnej Biedronce nastąpił debiut pluszaków z Gangu Świeżaków 2. Niemiecka sieć start swojej akcji zakomunikowała zaledwie dzień po tym, jak Biedronka poinformowała o swoich planach. Maskotki z obu kolekcji były do siebie bardzo podobne, niemal identyczne.

Obie sieci handlowe właściwie od zawsze prowadzą między sobą wojnę, podpatrują pomysły konkurenta i wdrażają w swoich sklepach. Jednak nigdy wcześniej nie Lidl i Biedronka nie walczyły ze sobą na... maskotki.

Co ciekawe, na portugalskim rynku, rodzimym dla właściciela Biedronki - firmy Jeronimo Martins - to Lidl przed kilkoma laty jako pierwszy wprowadził do sklepów popularne maskotki, w ramach akcji Gang dos Frescos. Agencja TCC, która opracowała ten koncept marketingowy, sprzedała go w Portugalii Lidlowi, a w Polsce Biedronce. Warto dodać, że w Polsce Gang Świeżaków testowany był w pierwszej kolejności przez... Piotra i Pawła, już w 2013 r.

W listopadzie 2016 r., gdy w Biedronce zadebiutował Gang Świeżaków - czemu towarzyszyło wprowadzenie programu i karty lojalnościowej Moja Biedronka - portugalska sieć zaskoczyła konkurenta. Lidl odpowiedział Biedronce dopiero w lutym 2017 r., wprowadzając do swoich placówek gumowe figurki Stikeez w kształcie warzyw i owoców.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • 1ew2a 02.04.2021

    Mam Kilka Sprawdzają Się

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.