05.04.2019/13:57

Lionel Souque, CEO Grupy Rewe: Rok 2018 był jednym z najlepszych w historii firmy

Przychód Grupy Rewe wzrósł w 2018 r. o 4,7 proc. i wyniósł rekordowe 61,2 mld euro. W Niemczech wzrost wyniósł 4,5 proc., biznesy zagraniczne zwiększyły sprzedaż o 5,2 proc. Rok 2018 był jednym z najlepszych w historii niemieckiej kooperatywy.

Część detaliczna grupy Rewe Combine zwiększyła przychody z kontynuowanych operacji o 8,0 proc., z 49,4 do 53,4 mld euro. Po uwzględnieniu różnic kursowych wzrost wyniósł 8,1 proc. Wzrost EBITA sięgnął 23,8 proc, z 491 do 609 mln euro. Wartości te nie uwzględniają wyników operacyjnych detalistów Rewe, którzy wypracowali EBITA w wysokości 320 mln euro – rok wcześniej było to 290 mln euro. Roczny zysk netto Rewe Combine jest szacowany na 430 mln euro, co oznacza wzrost o 27,2 proc.

– Grupa Rewe jest na zdrowej ścieżce wzrostowej, zarówno w kraju, jak i na rynku międzynarodowym. W 2018 r. po raz kolejny odnieśliśmy korzyści ze wcześniejszych potężnych inwestycji w modernizację i ekspansję sieci naszych sklepów. Rok finansowy 2018 był jednym z najlepszych w historii firmy, mimo wciąż istotnych obciążeń, związanych z renowacją sklepów sieci Sky. Dzięki sile naszej podstawowe działalności możemy wdrażać nowe modele biznesowe i innowacje, budując fundamenty pod dalszy rozwój firmy. Jako kooperatywa, realizujemy nasze strategiczne priorytety ze spokojem i komercyjną przenikliwością, nawet gdy rynek i otoczenie konkurencyjne doznają czasem turbulencji – powiedział CEO Grupy Rewe Lionel Souque, podczas prezentacji wstępnych, nieaudytowanych danych finansowych, która miała miejsce 3 kwietnia w Kolonii.

Menedżer podkreślał, że motorem rozwoju grupy były działania zrzeszonych pod parasolem Rewe niezależnych detalistów. W 2017 r. wypracowali oni wzrost własnych łącznych przychodów o 8,5 proc., a w roku 2018 wzrost ten wyniósł aż 9,1 proc.

– Siła detalistów Rewe polega na tym, że są lokalnymi przedsiębiorcami, dobrze zakorzenionymi w swoich miejscowościach i społecznościach, są bardzo blisko swoich klientów, oferują wiele regionalnych i lokalnych produktów, a sposób ich funkcjonowania jest dopasowany do miejscowych potrzeb – dodał Souque.

Liczba sklepów zrzeszonych w kooperatywie Rewe wzrosła w ciągu roku o 5,1 proc., jest ich obecnie nieco ponad 1,7 tys.

W Niemczech w Grupie Rewe funkcjonują sieci Rewe, Rewe Cener, Rewe To Go oraz dyskonty Penny. Na rynku międzynarodowym Grupa jest obecna w Austrii, na Litwie, Węgrzech, w Czechach, Słowacji, Rosji, Bułgarii, Chorwacji i na Ukrainie, z formatami takimi jak Billa, Bipa, Merkur i Adec.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.