14.11.2020/17:32

Lockdown w Austrii. Ograniczenia w handlu co najmniej do 6 grudnia

Kanclerz Austrii, Sebastian Kurz poinformował, że w od wtorku, 17 listopada br. w Austrii ograniczony zostanie handel. Wyjątek stanowią tylko sklepy spożywcze i apteki. Za utratę wpływów ze sprzedaży przewidziano rekompensaty. Blokada potrwa do 6 grudnia 2020 r.

Sebastian Kurz uzasadnił lockdown na konferencji prasowej, mówiąc, że poprzednie środki nie zmniejszyły dostatecznie liczby infekcji. Wręcz przeciwnie, w niektórych krajach związkowych, takich jak Karyntia, Vorarlberg i Górna Austria, następuje jeszcze gwałtowny wzrost – poinformowała austriacka agencja APA-News.

Kanclerz zaapelował, aby ludzie, w miarę możliwości spotykali się tylko z jedną osobą: „Każdy kontakt społeczny to o jeden za dużo”. Jego zdaniem, tylko w ten sposób można uratować Boże Narodzenie i czas przed nim. Kurz zapewnił również, że nadal będzie istniała możliwość opieki nad dziećmi w szkołach i przedszkolach.

Od 17 listopada w Austrii nie mogą działać również zakłady fryzjerskie, kosetyczne czy gabinety masażu. Po zakończeniu blokady, która ma nastąpić 7 grudnia, w pierwszej kolejności ruszą szkoły i nieczynne sklepy.

Za konieczność wstrzymania działalności handlowej, właściciele sklepów otrzymają odszkodowania. Nie będzie to taka wartość, jak w przypadku austriackiej gastronomii (80 proc.), ale handel detaliczny może liczyć na odszkodowania w wysokości od 20 do 60 proc. strat, w zależności od branży.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także