01.01.2020/14:22

Logotyp Orlenu na bolidach F1. Współpraca z Kubicą elementem kampanii rebrandingowej

Robert Kubica dołączy do ekipy, a logotyp Orlenu będzie głównym elementem malowania bolidu i kombinezonów - podał pb.pl. PKN Orlen został tytularnym sponsorem zespołu Alfa Romeo Racing w sezonie 2020 Formuły 1. Rozpoznawalność marki jest niezbędna, aby z powodzeniem przeprowadzić rebranding za granicą. Docelowo wszystkie europejskie sieci Orlenu mają działać pod jednym szyldem.

Ze współpracy z Robertem Kubicą zadowolony jest Daniel Obajtek, prezes PKN Orlen. Wartość ekspozycji logotypu Orlenu po 16 wyścigach przekroczyła 110 mln zł, spółka znacząco zwiększyła również zyski sieci detalicznej.

Daniel Obajtek napisał na Twitterze: „Mamy przyjemność ogłosić, że PKN Orlen będzie sponsorem tytularnym Alfa Romeo Racing w sezonie 2020! To współpraca nie tylko o charakterze marketingowym. Realizujemy cele biznesowe, odważnie promując markę Orlen na arenie międzynarodowej.”

Prezes Orlenu oświadczył, że w sporcie podobnie jak w biznesie, bardzo ważna jest konsekwencja. - Kiedy w ubiegłym roku wspieraliśmy powrót Roberta Kubicy do Formuły 1, wiedzieliśmy, że tworzymy historię sportu, ale też otwieramy nowy rozdział w historii marki Orlen. Miniony sezon przerósł nasze oczekiwania w kontekście korzyści uzyskiwanych dzięki obecności w najbardziej prestiżowych wyścigach świata" - dodał Daniel Obajtek.

Dla Orlenu ważna jest budowa globalnej rozpoznawalności marki. Umowa z zespołem Alfa Romeo Racing pozwala spółce PKN Orlen na rozpoczęcie procesu co-brandingu, w ramach którego docelowo wszystkie europejskie jego sieci mają działać pod jednym szyldem. - Dziś robimy kolejny ważny krok na tej drodze wiążąc się z zespołem o olbrzymiej tradycji i historii. Naszym ambasadorem pozostaje Robert Kubica, niezmiennie lubiany, jeden z najszybszych kierowców świata" – zaznaczył Obajtek. 

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.