02.06.2020/14:04

Lokalne giełdy spożywcze eliminują z handlu pośredników

W Skołoszowie w gminie Radymno w powiecie jarosławskim (woj. podkarpackie) ruszyła pierwsza edycja Giełdy Wschód. Rolnicy sprzedający własną produkcję nie płacą za miejsce wystawowe pomijając pośredników w łańcuchu dostaw – informuje portal topagrar.pl.

Ideą tego projektu jest to, że każdy z rolników oferujący własne płody rolne bezpośrednio konsumentowi nie płaci za swoje miejsce wystawowe. Owoce, warzywa, młode ziemniaki, ale także maszyny rolnicze oraz sprzęt ogrodniczy cieszyły się wielkim wzięciem u zwiedzających. W sumie wystawiło się 400 wystawców z Podkarpacia i sąsiednich województw.

Jak czytamy w serwisie, w dobie pandemii to nowy rodzaj bezpośredniej konfrontacji rolników z konsumentem i szansa na bezpośrednią sprzedaż z gospodarstwa. To też eliminacja kilku ogniw w łańcuchu pośredników w handlu lokalną, świeżą żywnością. Właściciele gospodarstw handlują towarami własnej produkcji bez ponoszenia opłat targowych.

Giełda Wschód leży bezpośrednio przy skrzyżowaniu autostrady A4 z drogą krajową „77” na powierzchni 20 ha. Będzie czynna w każdą sobotę od godz. 6.00 do 14.00. Partnerem przedsięwzięcia jest Podkarpacka Izba Rolnicza.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.