18.10.2020/14:36

Lokalny portal alarmuje: brak standardów sanitarnych w sklepie Carrefour. Sieć odpowiada

Portal esochaczew.pl poinformował, że dostał zapytanie od czytelnika w sprawie obowiązku noszenia maseczek w obiektach i jego egzekwowania przez pracowników jednego z sochaczewskich marketów. Chodzi o sklep Carrefour Sochaczew, jednak, jak podkreśla redakcja, podobne problemy dotyczą praktycznie wszystkich sklepów.

Noszenie maseczek ochronnych zakrywających nos oraz usta jest obowiązkzowe w sklepach, obiektach publicznych, ale też na zewnątrz, poza domem czy mieszkaniem. 

Redakcja esochaczew.pl podzieliła się z czytelnikami swoimi wątpliwościami, które dotyczą tego, że od początku pandemii Carrefour w tym mieście do obowiązku noszenia maseczek podchodzi dość swobodnie. :Nikt w sklepie nie reaguje na osoby bez maseczek czy z maseczkami pod nosem. Ani mężczyzna krążący przy kasach ani kobieta z punktu obsługi klienta ani kasjerki, na zwrócenie uwagi, że wpuszczają osoby bez masek reakcja jest taka, że oni nie są od zwracania uwagi. Jeszcze wczoraj widziałam kobietę bez maski, która spokojnie przemierzyła hol i weszła do sklepu. Przecież policja nie będzie pilnować jednego sklepu. Kierownictwu powinno zależeć na bezpieczeństwie, a mężczyzna pilnujący kas mógłby pilnować , żeby osoby wchodzące miały maski. W końcu sklep to jedno z miejsc zamkniętych, w których trzeba bywać” – napisała redakcja portalu relacjonując sytuację w sklepie.

Sieć Carrefour wysłała do redakcji oficjalną odpowiedź. „Carrefour Polska przykłada szczególną wagę do zapewnienia bezpieczeństwa klientom i pracownikom sieci. Troska o bezpieczeństwo dokonywania zakupów w naszej sieci stała się dla nas głównym wyznacznikiem działań w niełatwym czasie pandemii koronawirusa. Przełożyło się to na natychmiastowe dostosowanie pracy i działania sklepów, stacjonarnych i internetowego, do wszystkich wymogów sanitarnych, a także wypracowanie i wdrożenie w sklepach szeregu nowych rozwiązań podnoszących bezpieczeństwo i komfort robienia zakupów”. W dalszej części informacji sieć zapewnia o środkach zabezpieczających w sklepach oraz o przestrzeganiu przepisów  Ponadto sieć wskazuje, że wprowadziła na swojej stronie carrefour.pl narzędzie Traffic Meter, dając klientom możliwość sprawdzenia natężenia ruchu w wybranym przez konsumenta sklepie w celu uniknięcia kolejek. 

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także