29.11.2016/14:07

Lotos chce podwoić liczbę restauracji Subway na swoich stacjach

Pod koniec listopada br. sieć stacji paliw Lotos otworzyła kolejne trzy restauracje sieci gastronomicznej Subway. Nowe obiekty działają w Miejscach Obsługi Podróżnych (MOP) Police i Łęka oraz w Łodzi. Do końca drugiego kwartału 2017 r. Lotos zamierza podwoić liczbę restauracji Subway w swojej sieci.

W ciągu ostatnich 12 miesięcy Lotos otworzył już dziesięć restauracji Subway na stacjach paliw w następujących miejscowościach: Rumia, MOP Rudka, Emilianów, Poznań, MOP Krzyżanów Zachód, MOP Oleśnica Mała, MOP Krzyżanów Wschód, MOP Police, MOP Łęka oraz Łódź.

Warto podkreślić, że ponad połowa z otwieranych restauracji Subway w sieci Lotos lokalizowana jest przy autostradach i drogach ekspresowych. Kolejne restauracje będą otwierane w 2017 r. także w dużych ośrodkach miejskich (m.in. w Gdańsku i Krakowie).

W latach 2009-2016 Lotos otworzył łącznie dwadzieścia MOP-ów. Gdańska spółka to wicelider w segmencie stacji typu MOP na terenie Polski. Obecnie, z kompleksowej oferty sieci Lotos korzystają kierowcy podróżujący autostradami A1, A2, A4, A6 i drogami ekspresowymi S3 czy S7.

Lotos będzie przyglądać się planom zagospodarowania kolejnych MOP-ów przez GDDKiA i nie wyklucza udziału w dalszych postępowaniach przetargowych.

Grupa Lotos zarządza m.in. siecią ponad 480 stacji paliw dogodnie zlokalizowanych przy autostradach i drogach ekspresowych, we wszystkich aglomeracjach i wielu miejscowościach na terenie całego kraju.

Subway to amerykańska, obecnie największa na świecie pod względem liczby lokali, sieć tzw. restauracji szybkiej obsługi. Globalnie posiada dziś ponad 44.500 restauracji w 110 państwach.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.