28.01.2019/12:00

Lotos uruchomił pierwszą stację paliw w koncepcie 4.0 [ZOBACZ ZDJĘCIA]

Grupa Lotos zaprezentowała swój najnowszy koncept stacji paliw. Najnowocześniejsza placówka firmy ruszyła w Warszawie, przy ul. Łopuszańskiej 29. To w tym miejscu Lotos testuje odświeżony projekt wnętrza sklepu oraz nowinki techniczne.

– Projektując stację chcieliśmy, by wnętrze stało się przytulnym miejscem do pracy i wypoczynku w czasie podróży. Głównym celem zaproponowanej zmiany wizualizacji było wypracowanie spójnego konceptu wnętrza, które będzie atrakcyjne dla klientów – komentuje Magdalena Dutkowska, kierownik zespołu ds. wizualizacji i konceptu Lotos Paliwa. – Marka Lotos nie istnieje bez nowoczesnej rafinerii, dlatego w tej aranżacji nie mogło zabraknąć informacji o instalacjach i części produkcyjnej naszej firmy - dodaje.

Efektem pracy projektantów było ujednolicenie palety barw oraz charakteru mebli, wyeksponowanie towaru poprzez odpowiednie jego oświetlenie. Podniesiono także estetykę, standard wykończenia oraz walory użytkowe sklepu i pozostałych pomieszczeń.

Sklep na stacji przy ul. Łopuszańskiej został wyposażony w tzw. System Digital Signage. Oprócz monitorów nad kasami, które przedstawiają aktualną ofertę sklepową i gastronomiczną, jeden z ekranów zamontowany został w strefie kącika kawowego.

Na stacji dostępne są także infokiosk i tablety, na których można przejrzeć i zamówić nagrody w programie premiowym Navigator, sprawdzić pogodę, wiadomości czy trasę dojazdu. Dla najmłodszych dostępny jest kącik zabaw.

Na stacji wprowadzono nowoczesne rozwiązania zmniejszające obciążenie środowiska. Na budynku i wiacie znajdują się panele fotowoltaiczne, które latem mogą wyprodukować moc chwilową na poziomie ok. 17kW. Taka instalacja pozwala na oszczędności w energii elektrycznej.

Kolejnym ekologicznym elementem są latarnie hybrydowe zasilane energią słoneczną i wiatrową. Jeśli przez kilka dni nie ma wystarczającego zasilania z odnawialnych źródeł energii, to automatycznie przełączą się na sieć elektryczną. Ponadto, na stacji działa system odzysku deszczówki, który pozwala zmniejszyć zużycie wody gospodarczej na stacji.

Na elewacji budynku zainstalowano dwa monitory LED o powierzchni ponad 8 mkw. każdy. Pylon i dystrybutory są multimedialne – widać na nich ofertę paliw i asortyment gastronomiczny, w tym ofertę restauracji Subway.

Do dyspozycji kierowców oddano także dwuportalową myjnię. Z kolei rowerzyści mogą skorzystać z punktu samodzielnej naprawy rowerów, który zasilany jest energią słoneczną.

Na stacji przy ul. Łopuszańskiej w Warszawie pojawił się punkt ładowania samochodów elektrycznych. Jak dotąd na trasie tzw. Niebieskiego Szlaku udostępniono już 12 punktów ładowania pojazdów elektrycznych. Jeden z nich znajduje się właśnie przy ul. Łopuszańskiej w Warszawie.

W 2021 r. stacja sieci Lotos przy Łopuszańskiej stanie się jednym z dwóch punktów tankowania wodoru w Polsce (kolejny będzie działał w Gdańsku). Oba stanowiska, razem z instalacją do oczyszczania i dystrybucji wodoru, tworzą projekt Pure H2, który w 20 proc. będzie opłacany ze środków unijnych. Umowę na finansowanie inwestycji wartej 10 mln euro podpisano w grudniu podczas Szczytu Klimatycznego COP24 w Katowicach.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.