24.03.2018/14:21

Luis Amaral, prezes Eurocash: Podzielimy Grupę na dwa niezależnie biznesy: hurt i detal

„Detal to z kolei biznes, który odpowiada na założenia przyjętej 3 lata temu strategii i który zapewni dalszy wzrost. Wzrost niezbędny dla Grupy Eurocash, ale przede wszystkim potrzebny tysiącom niezależnych polskich przedsiębiorców współpracujących z Grupą. W ciągu 5 lat otworzymy 900 sklepów, tzw. supermarketów proximity. Stworzymy pierwszą ogólnopolską sieć tego typu sklepów, rozpoznawalną i dostępną dla konsumentów również w najmniejszych miejscowościach w kraju. Konsumenci nie będą już musieli wybierać się na zakupy kilkanaście minut samochodem do większego miasta. Przedsiębiorcy natomiast będą mieli możliwość przyłączenia się do tej idei w ramach franczyzy, co zapewni im konkurencyjność względem dyskontów. Sieć sklepów własnych pozwoli nam przyspieszyć pracę nad innowacjami, tak by zwrot z nich był osiągalny znacznie szybciej niż dotychczas, a przede wszystkim by można było znacznie szybciej je udostępniać wszystkim franczyzobiorcom, partnerom i klientom Grupy Eurocash” – tłumaczy prezes Grupy Eurocash.

„Grupa Eurocash będzie też doskonałą alternatywą dla naszych dostawców, błędnie często opierających swoją strategię na sieciach dyskontów czy też hipermarketów. Z jednej strony nasi dostawcy będą mogli skorzystać z dostępu do dziesiątek tysięcy profesjonalnie zarządzanych sklepów naszych klientów, z drugiej strony będą mieli dostęp do sieci franczyzowych i własnych supermarketów proximity o rozpoznawalnej i docenianej przez konsumenta marce.Jest to plan długoterminowy. Moim zdaniem, jesteśmy na najlepszej drodze, by go zrealizować” – podsumowuje Luis Amaral.

Dodaj komentarz

5 komentarzy

 • RS 27.03.2018

  Ani słowa o rozwoju i inwestycjach w sieci franczyzowe.EurSklep,Lewiatan,Groszek. W perspektywie za to walka franczyzobiorców z sąsiadującymi lokalizacjami sklepów własnych pod szyldem Delikatesy Centrum. Przedstawiona strategia pachnie monopolem, który może zmusik franczyzobiorców do oddawanie sklepów Eurocashowi.

 • ABC 26.03.2018

  Pan prezes powinien zejsc na ziemię !!!
  Jego wyobrażenie o hurtowniach bardzo odbiega od faktów :)
  no ale cóż , kto bogatemu zabroni hahaha
  wprawdzie hurtownie to nie wszystko .......

 • dxt 26.03.2018

  Pierdu pierdu.. lepiej powiedz chcemy dalej was doić.

 • kiop 26.03.2018

  Racja - co mówią, tego nie dotrzymują.

 • Marcin1 26.03.2018

  A co Pan prezes powie o wspaniałym programie AKADEMIA PRZEDSIĘBIORCZOŚĆI? Pewnie to samo co zawsze, odbębni sukces, a prawda jest zupełnie inna. Ludzie zostali z komornikiem, pozadłużani po uszy na całe życie. Nigdy nie ufajcie portugalczykom.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.