23.11.2020/19:46

Luis Araujo, dyrektor generalny Biedronki, pisze list do pracowników sieci [TYLKO U NAS]

Zarządzana przez Jeronimo Martins Polska sieć Biedronka świętuje ćwierćwiecze obecności w Polsce. Rozpoczynają się rozłożone na kilka dni celebracje. Dyrektor generalny sieci Biedronka, Luis Araujo, wystosował z tej okazji uroczysty list do pracowników firmy, dziękując im za przyczynienie się do sukcesów największego dziś detalisty spożywczego w Polsce. Do treści pisma dotarł portal wiadomoscihandlowe.pl.

Jubileusz ćwierćwiecza obecności sieci Biedronka w Polsce stał się okazją do okolicznościowych celebracji. Luis Araujo, dyrektor generalny Biedronki, zaadresował do pracowników jubileuszowy list gratulacyjny.

„Biedronka jest nieodłączną częścią historii polskiego rynku. Zmienialiśmy się tak samo, jak zmieniała się rzeczywistość Polski w ostatnim ćwierćwieczu. Wiemy, że jesteśmy firmą, która ma znaczący wpływ na codzienność polskiego konsumenta. Odgrywamy istotną rolę na wielu płaszczyznach: jako sklep kreujący niskie ceny i lider jakości z naszymi klientami, jako pracodawca z naszymi pracownikami, jako partner biznesowy z naszymi dostawcami, a także jako odpowiedzialny obywatel i promotor zdrowia z lokalnymi społecznościami, które wspieramy.” – stwierdza z nieskrywaną dumą Luis Araujo.

Menedżer przytacza kluczowe liczby, świadczące o pozycji sieci Biedronka w Polsce – 3 tys. sklepów, 16 centrów dystrybucyjnych, 4 mln klientów dziennie, blisko 70 tys. pracowników.

„Ten sukces nie byłby możliwy bez Was, których umiejętności, wysiłek i zaangażowanie sprawiają, że klienci nas cenią i wracają do Biedronki od lat.” – zapewnia Araujo, dziękując wszystkim pracownikom za ciężką pracę i uznając ich za największy powód do dumy. „Dzięki Wam możemy odważnie patrzeć w przyszłości i ciągle iść naprzód. Dziękuję za Wasz wkład w rozwój firmy” – podsumował dyrektor generalny Biedronki.

Jubileuszowe celebracje potrwają kilka dni. We wtorek każdy pracownik sieci otrzyma książkę Łukasza Grassa (były redaktor naczelny Business Insider Polska – przyp. red.), opisującą historię Biedronki w Polsce – pozycja dedykowana jest przez autora wszystkim pracownikom sieci.

W środę sieć zaprasza do wspólnego świętowania przy jubileuszowych tortach. Pracownicy otrzymają też specjalne pakiety celebracyjne i będą mogli zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia, które złożą się na wspólną galerię 25-lecia.

Z kolei w czwartek ruszy specjalny quiz z nagrodami – pracownicy będą mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę o sieci – jej historii, produktach i innych ciekawostkach. W piątek – syci jubileuszowych wrażeń – pracownicy otrzymają specjalne publikacje, podsumowujące historię Biedronki z perspektywy różnych obszarów, zawierające też rozmowy z pracownikami firmy, zatrudnionymi w niej od początku jej istnienia.