18.01.2021/09:30

Luksusowa marka Rolf Benz z pierwszym salonem w Polsce

Od 11 stycznia w Centrum Wyposażenia Wnętrz Domoteka w Warszawie działa salon Rolf Benz. To pierwszy punkt luksusowej niemieckiej marki w Polsce.

Placówka funkcjonująca na parterze Domoteki ma 150 mkw. W salonie zrealizowanym w koncepcie showroomu prezentowane są sofy, łóżka, stoły, szafki oraz meble ogrodowe w autorskich konceptach aranżacyjnych.

Historia marki sięga 1964 roku, kiedy młody tapicer Rolf Benz założył własną firmę. W latach 70. uczestniczył po raz pierwszy w targach meblowych w Kolonii, a niewiele później otworzył fabrykę mebli tapicerowanych w Mötzingen. W latach 80. marka Rolf Benz zrealizowała innowacyjne kampanie promocyjne w nietypowych lokalizacjach – teatrach czy pałacach. Dzięki temu brand wzmocnił swoją pozycję w segmencie premium. Lata 90. przyniosły zaś międzynarodową ekspansję, a pod koniec dekady Rolf Benz stał się najbardziej znaną niemiecką marką wyposażenia wnętrz.

XXI wiek zaowocował kolejnymi zmianami. Od 2010 roku Rolf Benz otworzył się również na nieruchomości komercyjne, realizując projekty m.in. w Zurychu oraz w Londynie. To przełomowy czas w działalności marki także ze względu na wprowadzenie do asortymentu łóżek.

Rolf Benz stawia na ekspansję zagraniczną. Na początku 2020 r. uruchomiony został pierwszy salon w Tokio, a wkróce potem ruszył kolejny w Szanghaju. W styczniu 2021 r. marka pojawiła się w Polsce, w warszawskiej Domotece.

 

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także