31.01.2020/16:39

Luksusowe marki spod skrzydeł LVMH nie dla Amazona: wspiera przestępczość i terroryzm

Bernard Arnault, szef domu mody LVMH zapowiada, że będzie nadal odmawiał sprzedaży produktów swoich marek na Amazon. Dyrektor generalny twierdzi, że platformy takie jak Amazon umożliwiają sprzedaż podróbek i dodaje, że w ten sposób pośrednio wspierają przestępczość zorganizowaną, a nawet terroryzm.

LVMH nie ma zamiaru sprzedawać swoich luksusowych produktów za pośrednictwem Amazona, pomimo plotek, które pojawiły się po tym, jak platforma e-commerce zapowiedziałą stworzenie osobnej sekcji z luksusową modą.

Arnault jest bardzo krytyczny wobec modelu biznesowego Amazona: „Używają swojej bazy danych do łączenia klientów ze sprzedawcami i biorą za to procent. Pozwalając na sprzedaż podrobionych produktów w pewnym stopniu kontaktują użytkowników z przestępczością zorganizowaną i jeszcze na tym zarabiają. Witryny sprzedające podrobione produkty są finansowane z przestępczości zorganizowanej lub nawet z terroryzmu.”

Jednak reszta świata wydaje się nie zgadzać z Arnaultem. Dziś rano Amazon opublikował wyniki finansowe, które były znacznie wyższe niż oczekiwano.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.