15.12.2022/12:40

Lush otworzy pierwszy sklep stacjonarny w Polsce [NASZ NEWS]

Popularna na Zachodzie marka Lush wiosną tego roku zadebiutowała w Polsce, umożliwiając zakupy przez internet z dostawą do naszego kraju. Teraz, jak wynika z informacji portalu wiadomoscihandlowe.pl, sieć przymierza się do otwarcia pierwszej placówki stacjonarnej w Polsce. Znamy lokalizację tego sklepu.

Pierwszy stacjonarny Lush w Polsce działać będzie w warszawskim centrum handlowym Złote Tarasy. Marka szuka już pracowników do tego punktu - rozpoczęła rekrutację m.in. kierownika zmiany oraz asystentów sprzedaży.

Otwarcie sklepu jest już bliskie

Formalnie debiut stacjonarny Lusha nie został jak dotąd zapowiedziany, więc i data tego wydarzenia nie została podana publicznie. Jednak z ogłoszeń rekrutacyjnych wynika, że otwarcie placówki przewidywane jest na przełomie stycznia i lutego 2023 r. To dlatego, że jako "idealna data" rozpoczęcia pracy na stanowisku asystenta sprzedaży wskazany został 30 stycznia.

Na koniec 2021 r. na całym świecie działało 937 fizycznych sklepów Lush. Klientki i klienci z Polski najbliższe placówki stacjonarne tej marki mogli odwiedzać w Pradze, Dreźnie, Berlinie, czy Budapeszcie. Niebawem na zakupy do Lusha nie będą musieli udawać się tak daleko, wystarczy bowiem wizyta w Warszawie.

Inna opcja to skorzystanie z e-sklepu, możliwe dopiero od niedawna. O uruchomieniu dostaw do Polski informował w marcu 2022 r. jako pierwszy portal wiadomoscikosmetyczne.pl. Wcześniej marka Lush obecna była w kanale e-commerce w ok. 50 krajach, ale nie dostarczała zamówień do Polski.

Sklep internetowy w pierwszych miesiącach funkcjonowania najwyraźniej cieszył się popularnością, firma podjęła bowiem decyzję o wejściu do Polski także ze sklepami stacjonarnymi. Lush zadebiutuje w Złotych Tarasach; trudno natomiast spodziewać się, by marka poprzestała na zaledwie jednej lokalizacji fizycznej w niemal 40-milionowym kraju. Dla porównania, w znacznie mniejszych Czechach i na Węgrzech Lush ma już po cztery sklepy stacjonarne.

Co można kupić w sklepach Lush?

W ofercie Lusha znaleźć można liczne kosmetyki do pielęgnacji skóry i włosów, w tym szampony w kostce, kule kąpielowe i inne ręcznie robione kosmetyki. Marka wywodzi się z Wielkiej Brytanii, a jej historia sięga 1995 r.

Od początku istnienia Lush pozycjonuje się jako firma dbająca o środowisko i wspierająca prawa zwierząt. Oferowane przez Lush kosmetyki są w 100 proc. wegetariańskie, a w 92 proc. wegańskie. Wyroby produkowane są wyłącznie ze składników, które nie były testowane na zwierzętach.

W 2021 r. o Lushu zrobiło się głośno za sprawą decyzji o zamknięciu kont w mediach społecznościowych takich jak Facebook, Instagram, TikTok i Snapchat. Firma tłumaczyła, iż decyzja była podyktowana tym, że na wspomnianych platformach pojawiają się treści szkodliwe dla użytkowników. Lush pozostał natomiast wówczas na Twitterze, YouTube i w serwisie Pinterest.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • Nickt 19.12.2022

    A da się jeść te mydełka? Ile za kg?

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także