29.04.2020/08:21

Luzowanie restrykcji – możliwe wcześniejsze otwarcie galerii handlowych

Według nieoficjalnych ustaleń PAP, dzisiaj może zostać ogłoszone m.in. wcześniejsze otwarcie galerii handlowych. Będą jednak ograniczenia – podaje Dziennik.

Rzecznik rządu Piotr Müller powiedział w rozmowie z PAP, że Rządowy Zespół Zarządzania Kryzysowego przeanalizował już dane epidemiologiczne z tygodnia po wprowadzeniu pierwszego etapu luzowania restrykcji sanitarnych i dziś w południe premier Mateusz Morawiecki ogłosi datę i założenia drugiego etapu luzowania.

Prawdopodobne jest przyspieszenie wejścia w życie niektórych działań planowanych na etap trzeci, w tym uruchomienie galerii handlowych, pod warunkiem zachowania podwyższonych rygorów sanitarnych – relacjonuje Dziennik.

Przypomnijmy, że już w poniedziałek minister zdrowia Łukasz Szumowski zapowiedział, że premier we wtorek przedstawi założenia i harmonogram drugiego etapu odmrażania gospodarki i że będą one dotyczyć handlu detalicznego – minister nie wykluczył, że obejmą także galerie i centra handlowe. Jednak dzień później, po zakończeniu posiedzenia Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, rzecznik rządu Piotr Müller poinformował o przesunięciu daty ogłoszenia planu rządowego o jeden dzień.

Czytaj więcej na stronie dziennik.pl

Dodaj komentarz

5 komentarzy

 • Lonia 03.06.2020

  zamawiałam z me telewizor w trakcie pandemii szybko sprawnie a sprzęt dobrej jakości

 • Karolak 16.05.2020

  Nie mogę się doczekać, aż wszystko wróci do normalności. Mam już małą listę ciuchów jakich kupie, ale na szczęście media expert ominę bo przez neta naprawdę dobrze im idzie.

 • aligatka 05.05.2020

  To prawda, media expert świetnie sobie poradził w tej kryzysowej sytuacji. Nie dość, że wyrabiają się z wysyłaniem towarów, to uruchomili też sprzedaż telefoniczną dla osób, które nie odnajdują się dobrze w realiach internetu. Nie wiedziałam, że pomagali też szpitalom, ale teraz jestem jeszcze bardziej pełna podziwu, że dodatkowo działają charytatywnie.

 • jantar 04.05.2020

  no dobra ale me są ogarnięci umieją into internety i sprzedaż online, promocje mają te bezpłatna folia na telefon ostatnio, nawet szpitalom pomagają a wieszz inne sklepy siedza z aloznymi rekami i czekają no to wiadomo ze na kryzysie nie zyskaja, ja za media bylem tak o ani jakos tam nie kupowalem ani nic, ale odkad pomagali szpitalom to z cala rodzinom sie zebralismy i umowilismy ze tam bedziemy elektronike kupowac - niech im karma dobra wroci

 • Dorota000 04.05.2020

  Niektóre sklepy i bez rozmrożenia świetnie działają np. media expert bardzo dobrze sobie radzi ze sprzedażą wysyłkową

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.