16.01.2021/14:01

Magnit uruchomi sieć telekomunikacyjną i wprowadzi produkty kredytowe

Jedna z największych rosyjskich sieci sklepów spożywczych utworzy internetową sieć telekomunikacyjną o nazwie Magnit Mobile. Detalista zaoferuje też produkty kredytowe oparte na usłudze Magnit Pay.

O nowych projektach inwestycyjnych, które rosyjski detalista chce zrealizować w tym roku poinformowała agencja TASS.

Dyrektor generalny sieci handlowej Magnit Jan Dunning, przemawiając na Gaidar Forum w Rosji, powiedział m.in. o planach uruchomienia w 2021 roku własnego wirtualnego operatora telekomunikacyjnego, który będzie się nazywać Magnit Mobile. 

Magnit Mobile zostanie uruchomiony jako projekt pilotażowy MVNO (operator wirtualny). Firma już znalazła partnera, ale na razie nie ujawnia nazwy operatora. W czerwcu 2020 roku dziennik „Vedomosti” podawała, że ma nim zostać firma telekomunikacyjna, ale ten operator powstrzymał się wówczas od komentarza.

Jan Dunning powiedział również, że w ramach rozwoju swojego ekosystemu Magnit planuje w tym roku wprowadzić produkty pożyczkowe oparte na usłudze Magnit Pay we współpracy z bankiem VTB.

Usługa płatnicza stanie się częścią tzw. superaplikacji detalisty, która będzie łączyć zamówienia online na towary, usługi płatnicze i kredytowe, a także usługi pozafinansowe, w tym partnerów firmy.

Pod koniec trzeciego kwartału 2020 roku pod szyldem Magnit działało 21 154 sklepów. Sieć rozwija się w kilku formatach, to supermarkety, sklepy osiedlowe i drogerie. 

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także