19.03.2020/11:36

Makro będzie dowozić ciepłe posiłki dla lekarzy szpitala MSWiA w Warszawie

W ramach solidarności z polską służbą zdrowia od 19 marca 2020 roku Makro Polska dołącza do akcji #posiłekdlalekarza. Zespół kucharzy Akademii Inspiracji Makro we wszystkie dni powszednie będzie przygotowywać ciepłe posiłki dla kucharzy i personelu medycznego szpitalu MSWiA w Warszawie.

To jedna z kilkudziesięciu placówek w kraju, które zostały w całości przekształcone w szpitale zakaźne. Makro będzie dowozić tam posiłki, które zespół kucharzy przygotuje w Akademii zlokalizowanej w stolicy.

Firma zwraca też uwagę na szereg działań, które wprowadziła w związku z epidemią koronawirusa. Jak podkreśla sieć hurtowni, sukcesywnie wyposaża ona swoje placówki w środki dezynfekujące oraz instrukcje do prawidłowego mycia rąk. W halach i centrach dystrybucji organizowanie pracy przebiega w efektywny sposób, umożliwiający pracownikom częste mycie rąk. Firma zwiększyła także częstotliwość mycia i dezynfekcji wózków zakupowych.

Sieć wprowadziła ograniczenie liczby klientów jednocześnie przebywających na terenie hal oraz rozwiązania mające na celu zachowania odstępów pomiędzy klientami a pracownikami kas. Systematycznie w halach za pomocą komunikatów głosowych emitowane są informacje przypominające o konieczności zachowania odległości pomiędzy klientami oraz stosowaniu podstawowych zasad bezpieczeństwa. W halach prowadzona jest również akcja informacyjna na temat zaleceń Głównego Inspektora Sanitarnego, skierowana zarówno do pracowników, jak i odwiedzających hale klientów. Został wdrożony także profilaktyczny pomiar temperatury pracowników.

Firma wprowadziła też model pracy zdalnej dla pracowników biurowych. Innymi formami zaradczymi wprowadzonymi przez Makro Polska są zwiększenie częstotliwości sprzątania kuchni oraz toalet, połączonego z dezynfekcją pomieszczeń, klamek, blatów w kuchniach i biurek oraz wprowadzenie bezdotykowych podajników do mydła w toaletach.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • Dobry klient 20.03.2020

    Chyba żarty jakieś kasjerzy i inni którzy zostali w pracy muszą jeszcze więcej pracować zero zabezpieczeń w pierwszym tygodniu kierownicy w domu a reszta ma zapewnić ciągłość sprzedaży mimo braków kadrowych masakra

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.