03.12.2020/20:57

„Małe” Allegro rośnie w siłę i korzysta z renomy „dużego”

Z badania Gemius/PBI wynika, że Allegro Lokalnie w ciągu roku znalazło się w TOP 10 platform e-commerce w Polsce. Dzięki tańszym przesyłkom do paczkomatów InPost jej popularność może jeszcze wzrosnąć.

Allegro Lokalnie to platforma łączącą lokalnych sprzedawców i kupujących. Cechują ją m.in. brak opłat za publikowanie ofert, wygodne płatności online i bezpieczne transakcje do 10 000 zł. Sprzedaż  za  jej  pośrednictwem znacząco rosła w ostatnich  miesiącach. Zdominowały ją kategorie  lifestyle'owe, takie jak gry, muzyka, filmy, urządzenia elektroniczne i hobby  (np. fotografia). Duży udział w niej miało również używane wyposażenia dla domu i biura.

 – Aby zakupy były jeszcze lepsze i bezpieczniejsze, nieustannie doskonalimy platformę. Niedawno wprowadziliśmy  oznaczenia  weryfikujące  sprzedawców,  które dostarczają  kupującym dodatkowych informacji przed sfinalizowaniem zakupu. Co więcej, od 4 grudnia udostępnimy również możliwość wysyłania paczek za pośrednictwem paczkomatów InPost na lepszych warunkach, wynikających z naszej stałej współpracy z operatorem logistycznym. Dzięki tej zmianie wysyłka będzie tańsza (8,99 zł) i łatwiejsza (możliwość wygenerowania etykiety bezpośrednio ze strony Allegro) – zapowiada Karol Czupryński, dyrektor segmentu C2C w Allegro. 

Mimo lokalnego charakteru, wartość transakcji dokonywanych na tej platformie wcale nie jest mała. Do najdroższych zakupów dokonanych na Allegro Lokalnie w ostatnich  miesiącach należały: silnik do ciężarówki Mercedesa za 60 000 zł, talary Zygmunta III Wazy z 1630 za 30 000 zł, antyczna sypialnia za ponad 20 000 zł (z darmową dostawą), łódź pontonowa ZODIAC za 16 000 zł oraz australijskie srebrne monety za 10 000 zł.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • fryc 04.12.2020

    dla mnie osobiście to dalej jakieś nieporozumienie.musi być więcej korzystniejszych zmian.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także