26.09.2019/09:55

Maleje liczba punktów sprzedaży alkoholu w Polsce. Samorządy walczą z alkoholem?

Liczba punktów sprzedaży alkoholu w Polsce spadła w ubiegłym roku o 2,6 tys., do poziomu ok. 127 tys. - donosi "Dziennik Gazeta Prawna".

Gazeta zauważa, że samorządy coraz chętniej angażują się w krucjatę przeciwko sprzedaży alkoholu. Pieniądze wydawane są na działania profilaktyczne i edukacyjne, walkę z uzależnieniami, a także szkolenia dla sklepów i restauracji.

Choć mniej osób trafia do izb wytrzeźwień, to jednak spożycie trunków w Polsce rośnie. Dane Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych pokazują, że Polak wypił przeciętnie 9,55 l czystego alkoholu w ubiegłym roku, czyli o 0,1 l więcej niż rok wcześniej.

Warto jednak zauważyć pewną niekonsekwencję w działaniach samorządów. Otóż wiele z nich wycofuje się z nocnej prohibicji wprowadzonej w ostatnim roku, gdy tylko pojawiła się taka możliwość w ustawie. Z danych PARPA wynika, że na wprowadzenie nocnego zakazu sprzedaży alkoholu zdecydowało się tylko 7 proc. gmin.

Czytaj więcej w "DGP".

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.