30.09.2019/11:21

Marcin Dobrock, nowy dyrektor zarządzający Polska i Kraje Bałtyckie, Mondelez Int. [SYLWETKA]

Marcin Dobrock to doświadczony manager europejskiej branży FMCG z ponad 15-letnim stażem zawodowym. Funkcję dyrektora zarządzającego Mondelez Int. na Polskę i kraje bałtyckie obejmie we wtorek 1 października br.

Dobrock od 10 lat związany jest z Mondelēz International, gdzie ostatnio zajmował stanowisko dyrektora kategorii „Meals” (m.in. marka Philadelphia) na Europę Południową, a wcześniej zarządzał m.in. regionalnymi innowacjami w Kategorii Czekolady oraz działem licencjonowania.

Ma doświadczenia w branży konsultingowej, pracował w Nestlé, gdzie odpowiadał za globalny marketing różnych marek słodyczowych w kanale Duty Free. 

Zdecydowaną większość swojej kariery zawodowej Marcin Dobrock spędził pracując w międzynarodowym środowisku w Europie, Azji, Ameryce czy na Bliskim Wschodzie. Pracował m.in. rok we Włoszech oraz pół roku w krajach Ameryki Południowej, jednak najdłużej związany jest ze zlokalizowaną w Szwajcarii europejską centralą Mondelēz International.

Pochodzi z Wrocławia. Bardzo mocno związany jest z Amsterdamem, gdzie spędził część dzieciństwa, uczył się i studiował. Absolwent Vrije University w Holandii oraz studiów Executive MBA z zakresu innowacji w przemyśle spożywczym w Copenhagen Business School. Pasjonat narciarstwa oraz podróży. 

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.