06.03.2020/09:15

Marek Dereziński wraca do Krajowej Spółki Cukrowej. Będzie odpowiedzialny za rozwój grupy

Po ponad pięciu latach nieobecności do zarządu Krajowej Spółki Cukrowej wraca Marek Dereziński, były prezes KSC. 1 marca Dereziński objął funkcję członka zarządu spółki i będzie odpowiadał za obszar rozwoju grupy kapitałowej. Należy przypomnieć, że pod jego nadzorem firma stała się jedną z najbardziej rentownych firm spożywczych w kraju.

Marek Dereziński jest absolwentem Wydziału Rolniczego Akademii Techniczno-Rolniczej w Bydgoszczy. W 2007 r. uzyskał stopień naukowy doktora nauk rolniczych na Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym w Bydgoszczy. Z polskim przemysłem cukrowniczym i  branżą rolniczą związany jest od połowy lat dziewięćdziesiątych. Pełnił wysokie stanowiska  na szczeblu zarządczym w firmach z branży rolniczej i FMCG. Ostatnio był zatrudniony jako dyrektor zarządzający  PUH Chemirol,  jednej z największych firm z branży rolniczej w Polsce.

Krajowa Spółka Cukrowa S.A. powstała w 2002 r. w wyniku konsolidacji trzech spółek cukrowych Skarbu Państwa. Utworzono ją na bazie Mazowiecko-Kujawskiej Spółki Cukrowej S.A. w Toruniu. Jest największym w Polsce i jednym z największych co do wielkości producentem cukru w Europie. Podstawowy przedmiot działalności Krajowej Spółki Cukrowej S.A. stanowi produkcja i sprzedaż cukru, handel wyrobami powstałymi w trakcie jego wytwarzania oraz przetwórstwo owocowo-warzywne.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.