01.02.2019/14:25

Marek Jakubiak chce wesprzeć organizacyjnie klub Polonia Warszawa

Marek Jakubiak, właściciel grupy Browary Regionalne Jakubiak i parlamentarzysta Federacji dla Rzeczpospolitej, chce wesprzeć najstarszy warszawski klub piłkarski w procesie reorganizacji. Biznesmen nie przewiduje jednak zaangażowania finansowego – informuje Interia.

Jakubiak stwierdził na falach Radio Warszawa, że nie stać go na utrzymywanie tak dużego klubu, jak Polonia Warszawa, chce jednak namówić miasto do jego wsparcia. Uważa, że tylko samorząd może wyprowadzić klub na prostą i rekomenduje utworzenie Miejskiego Klubu Sportowego Polonia. Chce w tej sprawie rozmawiać z prezydentem Rafałem Trzaskowskim oraz ministrem sportu Witoldem Bańką – relacjonuje Interia.

Działania przedsiębiorcy i polityka nie podobają się kibicom konkurencyjnej Legii Warszawa, którzy namawiają do bojkotu jego produktów, jednak Jakubiak odpowiada z niesmakiem, że w Warszawie zawsze duży pomaga małemu, więc sprzeciw Legionistów jeszcze bardziej mobilizuje go do wsparcia „Czarnych Koszul”.

Polonia Warszawa to najstarszy klub futbolowy stolicy, dwukrotny mistrz Polski. Obecnie występuje w III lidze.

Czytaj więcej na interia.pl

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.