28.09.2020/11:06

Marek Jakubiak ma chrapkę na browar Grupy Żywiec

Były poseł złożył Grupie Żywiec propozycje zakupu Browaru Zamkowego Cieszyn – donosi portal money.pl. Marek Jakubiak poinformował, że czeka na odpowiedź w tej sprawie i piłka jest teraz po stronie obecnego właściciela.

O tym, że Grupa Żywiec nosi się z zamiarem zamknięcia cieszyńskiego browaru pisaliśmy już w zeszłym tygodniu. Zarząd spółki w oficjalnym komunikacie poinformowała, że „aktywnie działa w kierunku sprzedaży i jest jej priorytetem aby do takiej transakcji doprowadzić”. Jeśli nowy inwestor by się nie pojawił, to browar miał przestać funkcjonować do końca pierwszego kwartału 2021 roku. 

Marek Jakubiak do tej roli pasuje jak ulał, bo w piwnej branży nie brakuje mu doświadczenia. Były poseł jest twórcą i szefem spółki Browary Regionalne Jakubiak. Do niej należy m.in. browar Ciechan czy warmiński browar Biskupiec. Kontroluje też browar Lwówek, który obecnie jest wydzierżawiony. Czy zostanie też właścicielem Browaru Zamkowego Cieszyn? Nie wiadomo. Jego propozycja ma charakter wstępny, a Grupa Żywiec jeszcze jej oficjalnie nie potwierdziła. 

Browar będący przedmiotem zainteresowania byłego posła uważany jest za najstarszy w kraju. Mieści się w dawnej siedzibie Habsburgów. Browar ma obecnie w portfolio ponad 50 różnych piw – wszystkie warzone są rzemieślniczymi metodami. 
 

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także