05.12.2018/15:44

Marek M., twórca znanej sieci handlowej, zatrzymany przez CBA

Agenci CBA zatrzymali biznesmena, który obiecywał doprowadzenie do uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla gruntów wokół lotniska w Modlinie. Według Magazynu Śledczego Anity Gargas zatrzymanym jest Marek M., były właściciel sieci handlowej Marcpol.

Biznesmen, jak twierdzi CBA, miał powoływać się na osobiste wpływy w jednym z mazowieckich samorządów.

- Ustalenia CBA wskazują, że za obietnicę korzyści majątkowej w wysokości kilkuset tysięcy złotych miał podjąć się pośrednictwa w załatwieniu doprowadzenia do przekształcenia (poprzez zmiany w planie zagospodarowania przestrzennego) ok. 10 hektarów działek rolnych na inwestycyjne, z możliwością ich zabudowy na m.in. hotele. Teren leży w bezpośredniej bliskości portu lotniczego Modlin. Agenci CBA przeszukali podwarszawskie mieszkanie biznesmena. Całe działanie „powoływacza” miało być odpowiednio opakowane, uprawdopodobniane - komentuje Piotr Kaczorek z CBA.

Teraz sprawą zajmie się Prokuratura Okręgowa Warszawa-Praga.

Dodaj komentarz

Więcej na temat:

4 komentarze

 • Marek 07.12.2018

  Wreszcie. Już parę lat temu winno to nastąpić. Ciekawe czy Rudą też posadzą.

 • XYZ 06.12.2018

  Kolejny przekręt to CHW Wilanowska w Warszawie, gdzie ukradł tamtejszym kupcom ich pawilony!

 • Konrad 06.12.2018

  dawny cinkciarz (handlarz walutami w danych czasach) nie potrafi jednak legalnie funkcjonować.....

 • Mateusz 06.12.2018

  Widać, że PIS się uaktywnił aby "przykryć" mafijne działania Marka C. - zatrzymanego pisowskiego szefa KNFu, który wg zapewnień Glapińskiego jest prawdziwym patriotą i w związku z tym to w zasadzie jak można w ogóle oskarżać prawdziwego patriotę.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.