18.05.2018/16:00

Marek Miętka nowym prezesem sieci Piotr i Paweł

1 czerwca Marek Miętka obejmie stanowiska prezesa i dyrektora generalnego w sieci Piotr i Paweł. Były pracownik Tesco do zarządu supermarketowej sieci dołączył nieco wcześniej, bo już dziś, 18 maja.

Nowy szef Piotra i Pawła w przeszłości pełnił m.in. funkcję dyrektora operacyjnego w Tesco Polska. W brytyjskiej sieci, z którą związany był od 2000 r., Marek Miętka odpowiadał za hipermarkety, w tym również hipermarkety kompaktowe.

Na tym nie koniec zmian na najwyższym szczeblu w Piotrze i Pawle. Wraz z początkiem czerwca twórcy sieci, Piotr Woś i Paweł Woś, przejdą z zarządu spółki do rady nadzorczej.

Przypomnijmy, że poprzednie zmiany w zarządzie i radzie nadzorczej sieci miały miejsce na przełomie lutego i marca br. i były następstwem przejęcia 100 proc. udziałów w Piotrze i Pawle przez fundusze zarządzane przez TFI Capital Partners. Radę nadzorczą opuścił wtedy Robert Krzak, obejmując stanowisko wiceprezesa sieci. Odpowiada on za proces poszukiwania inwestora dla sieci oraz zarządza franczyzą.

W szeroko rozumianym zespole zarządzającym Piotrem i Pawłem znajdują się także Maciej Stoiński (odpowiada za handel, marketing i logistykę) i Jakub Karbowiak (finanse). Trzyosobową radę nadzorczą (od czerwca będzie ona pięcioosobowa) tworzą natomiast przedstawiciele nowego właściciela sieci: Adam Chełchowski (prezes TFI Capital Partners), Paweł Bala (prezes Capital Partners) i Joanna Siempińska (ekspertka w zakresie restrukturyzacji przedsiębiorstw).

- Zachowując dotychczasowy rodzinny charakter biznesu, umożliwiający szybkie podejmowanie decyzji, zamierzamy, korzystając z wieloletniego doświadczenia Marka Miętki, w optymalnym stopniu wprowadzić mechanizmy zwiększające efektywność biznesową i przejrzystość procesów - komentuje Piotr Woś.

W komunikacie opisującym najnowsze zmiany w strukturze zarządczej Piotra i Pawła napisano, że Piotr Woś i Paweł Woś - po przejściu z zarządu do rady nadzorczej - "będą aktywnie uczestniczyć w działaniach mających na celu poprawę rentowności grupy i finalizację procesu pozyskania inwestora strategicznego".

- Ze względu na zmiany zachodzące w sieci Piotr i Paweł i ich dynamikę, szeroko definiowany zespół menedżerski spotyka się co tydzień, a konsultacje pomiędzy zarządem i radą nadzorczą odbywają się w trybie codziennym - czytamy w komunikacie. - Ma to na celu,  wzorem najlepszych światowych praktyk biznesowych, zapewnienie pełnej spójności podejmowanych działań operacyjnych i strategicznych oraz maksymalizację efektywności całej organizacji, jaką jest sieć Piotr i Paweł - dodano.

Przypomnijmy, że 22 lutego rodzina Wosiów podpisała umowę inwestycyjną z TFI Capital Partners, na mocy której pozbyła się 100 proc. udziałów w Piotrze i Pawle na rzecz funduszy zarządzanych przez TFI. Pomiędzy stronami nie doszło wówczas do żadnych transferów pieniężnych. Nowy właściciel przejął kontrolę nad supermarketową siecią z celem stosunkowo szybkiego odsprzedania firmy inwestorowi branżowemu. Od tej drugiej transakcji, która dopiero jest przygotowywana, Wosiowie otrzymają na swoje konta pokaźny procent.

Dodaj komentarz

8 komentarzy

 • nikt Ważny 23.05.2018

  Piszecie o pionie decyzyjnym i zarządzie, przecież do tej pory decyzje podejmowała tylko jedna osoba i słyszała od swoich podwładnych tylko to co chciała usłyszeć....a dlaczego sytuacje "jest jaka jest" ? Nacisk na wynik, zwalnianie ludzi na sklepach, które swego czasu szczyciły się z szybkiej i profesjonalnej obsługi ( a teraz 30-40 minut do "lady z mięsem" i obsługa która nie rozumie co się do niej mówi ), okrojenie asortymentu, bo gdzie można było dostać coś specjalnego, oryginalnego jak nie w P&P ? Teraz, to już niewiele jest nawet z tych podstawowych artykułów....Wszystko padło bo panowie prezesi spółek i spółeczek przykleili się do swoich stołków, bo to przecież ciepła posadka, kasiora leci strumieniami, ciężko taczkę załadować.
  Jak to w anegdocie : Prezes pyta jak jest? Tak jednym słowem. - Jest dobrze. A w dwóch pyta prezes. - Nie dobrze, panie Prezesie. Od co, wszystko w temacie......

 • Bora Komorowskiego 21.05.2018

  Znam filozofa dość dobrze , 11 lat studiował leśnictwo , kilka lat na bazarze sprzedawca papierosów w Geant Kraków znali go wszyscy , Praca po 12 h i wielkie pomysły z których nic nie wynikało .

 • misiek999 21.05.2018

  Widzę, że część komentujących napisała o tym co chciałem dodać - a mianowicie zmiany, zmiany, zmiany na górze i cotygodniowe spotkania na temat co robić. Nikt natomiast nie pyta ludzi zarządzających bezpośrednio na sklepach jak szybko i bez wielkich nakładów uzdrowić sytuację - w zamiast wprowadzane są co chwilę pomysły z kosmosu. Kolejny Zarząd buja w obłokach w oderwaniu od realiów w placówkach handlowych.

 • Dariusz 21.05.2018

  Pytacie co zrobi ? Po doświadczeniach powiem tak - nic . Palet do przesuwania w PiP nie ma , kurzu na półkach znajdzie wiele , nieścisłości w planogramach plus brak cennika - wszystko . Myślenie strategiczne to nie jego poziom .

 • Stragan Rybitwy 20.05.2018

  Ciekawe ile go będą trzymać ? Tu nie ma cudów - bez kasy , PiP może tylko ładnie się sprzedać .

 • Lewanda 18.05.2018

  Może wreszcie zajmą się Eminecjami które maja sklepy i wysokie stanowiska w firmie?

 • Giza Albert 18.05.2018

  Właściwy człowiek na właściwym miejscu, za jego rządów rozwalił Tesco, do dzisiaj nie mogą się pozbierać a teraz Piotr i Paweł :] gratuluje wyboru właścicielom :)

 • Handelek 18.05.2018

  Może wreszcie cały pion decyzyjny poleci, ktoś doprowadził do takiej sytuacji a jak zawsze nikt nie poleciał. Panowie z prezesów poszli na dyrektorów i doją do końca firmę. Liczą już premie ze sprzedaży.... Tak ot rodzina firma. Może wreszcie Panowie z CP przejrzą na oczy że firma pracuje dzięki specjalistom a nie dyrektorom.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.