19.04.2019/10:23

Marek Sypek, prezes Stock Polska: w czasach digitalizacji producenci nie mogą obniżać jakości

Aby przeciwdziałać niekorzystnym trendom na rynku, branża alkoholowa musi być bardziej innowacyjna –  powiedział Marek Sypek, prezes Stock Polska w rozmowie z portalem wiadomoscihandlowe.pl.

Sypek podkreślił, że dzisiejszych czasach producenci nie mogą sobie pozwolić na obniżanie jakości. – Ktoś kiedyś stwierdził, że każdy może zrobić coś taniej i gorzej. Dziś, w czasach digitalizacji, nie o to chodzi. Przez to, że dostęp do informacji jest błyskawiczny, jeśli producent popełni błąd, cały świat dowiaduje się o tym w ciągu ułamka sekundy – przekonywał Sypek.

Jego zdaniem branżę czeka automatyzacja procesów produkcji. – Gdy pracowałem w firmie produkującej soki, na końcu linii produkcyjnej odbywała się paletyzacja produktów, którą zajmowało się sześć osób. Spytałem, czemu nie kupimy palatyzatora, ale po podliczeniu kosztów zakupu, amortyzacji itp. okazało się, że taniej jest zatrudniać ludzi.

Sądzę, że teraz pracownicy będą dużo drożej kosztować firmy, a wręcz będą niedostępni. Będziemy zmuszeni do jeszcze mocniejszej automatyzacji produkcji w fabrykach, systematach logistycznych, magazynach – stwierdził Sypek.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.