02.11.2020/13:00

Marek Szybalski dołącza do sieci Spar [NASZ NEWS]

Były prezes Rabat Detal Marek Szybalski dołączył 2 listopada do sieci Spar - ustalił nieoficjalnie portal wiadomoscihandlowe.pl. W spółce Wasz Sklep Spar menedżer obejmie stanowisko dyrektora ds. rozwoju strategicznego i będzie podlegał bezpośrednio pod dyrektora zarządzającego.

Jak wynika z naszych informacji, głównym zadaniem wyznaczonym Szybalskiemu w nowej roli będzie rozwój oraz wdrażanie "nowych, innowacyjnych projektów detalicznych". Spar Group będzie próbowała przeszczepić na polski rynek swoje doświadczenia z rynków detalicznych w RPA, Irlandii i Szwajcarii.

Szybalski powraca pod skrzydła Spara po dekadzie. Dawniej, w czasach gdy operatorem spożywczej sieci był jeszcze Bać-Pol, Szybalski sprawował funkcję dyrektora sprzedaży i marketingu. Na tym stanowisku pracował w latach 2001-2010.

Marek Szybalski od blisko 30 lat związany jest z branżą FMCG. Ostatnich osiem lat spędził w sieci Rabat Detal, gdzie początkowo był pierwszym wiceprezesem zarządu, a później - do kwietnia 2020 r. - prezesem. W latach 2012-2015 był dodatkowo prezesem Drogerii Jasmin, a w latach 2012-2014 wiceprezesem Primo Partner i Rovity.

Szybalski w przeszłości związany był również z takimi firmami, jak Inter Kram, Aromat Snack, Emig, Elbrewery (EB) i Eduscho.

Transfer Szybalskiego do spółki Wasz Sklep Spar to kolejna w ostatnim czasie zmiana personalna w sieci Spar. Przypomnijmy, że we wrześniu ogłoszono, iż od grudnia 2020 r. prezesem spółki będzie Wayne Hodson, obecny dyrektor zarządzający Spar Sri Lanka. We wrześniu stanowisko dyrektora handlowego WSS objął natomiast Tomasz Waligórski, dawniej związany m.in. z Jeronimo Martins (Biedronka), Eurocashem i Polomarketem.

Dodaj komentarz

6 komentarzy

 • jojo 05.11.2020

  Nie wiem kto w tych wszystkich sieciach ma nad tym piecze w zarządzaniu ale to jest od 20-30 lat te same gęby tylko pod innym logiem. Zasady działania we franczyzie te same. Franczyzobiorca jest rżnięty wd. Mają kontakty zapraszaja się na tzw targi wręczją sobie na wzajem obrazki za to wszystko płaci i tak producent. Stworzyliście taki jakiś dziwny system ale działa. Ziobro wam dokręci i pandemia. Czas na zmiany. Mam nadzieje, że długo tam nie popracuje Piotr S długo go nie zdzierży.

 • żabka 05.11.2020

  No niezły News. Na całą szerokość. Kogo to obchodzi?

 • Tadeusz 03.11.2020

  Ktoś zna wyniki tego „projektu”? Podobno dokładki idzie w setki milionów rocznie

 • rozbawiony 03.11.2020

  oni robią wszystko ale to wszystko żeby tylko się przypadkiem nie udało.... kolejne towarzystwo wzajemnej adoracji......

 • Hana Montana 03.11.2020

  Z tym, że w tym przypadku to problem atletów a nie ciężkiej lokomotywy.

 • edek 02.11.2020

  "Lecz choćby przyszło tysiąc atletów
  I każdy zjadłby tysiąc kotletów,
  I każdy nie wiem jak się wytężał,
  To nie udźwigną, taki to ciężar" - nic z tego nie będzie

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także