18.05.2020/13:12

Marka Kazar nie otworzyła 16 salonów i będzie negocjować umowy

Artur Kazienko, prezes firmy Kazar powiedział w rozmowie z portalem money.pl, że do tej pory spółka nie otworzyła 16 salonów. Obecnie pracują 44 sklepy firmy. Firma będzie negocjować umowy najmu zarówno zamkniętych jak i otwartych lokali.

Firma Kazar zdecydował się odstąpić od umów dla nieotwartych jeszcze placówek, ponieważ nie będą w stanie pomóc marce w wyjściu z kryzysu po epidemii Covid-19. – Wręcz będą nam bardzo mocno szkodziły, tak długo, jak się nie porozumiemy z właścicielami centów handlowych, w których zlokalizowane są te sklepy – powiedział Artur Kazienko.

To, czy 16 nieotwartych salonów zniknie z mapy Polski zależy do rozmów z właścicielami galerii handlowych. Firma Kazar deklaruje, że chętnie pozostałaby w dotychczasowych lokalizacjach, ale na nowych zasadach.
Kazar dąży do wynegocjowania lepszych warunków finansowych wynajmu również dla salonów, które zostały uruchomione. 

Artur Kazienko zaznaczył, że przed wybuchem pandemii klientów do odwiedzenia centrów handlowych przyciągały dodatkowo liczne atrakcje: centra gastronomiczne, kina, place zabaw dla dzieci. Otoczka związana z prowadzeniem biznesu w „budynku bez okien” miała sens. Dziś tego sensu nie ma.

Artur Kazienko reprezentuje również Związek Polskich Pracodawców Handlu i Usług. Członkowie związku negocjują umowy ze względu na obecny i prognozowany spadek liczby odwiedzin w centrach handlowych.
 

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • radek 19.05.2020

    Powoli wszyscy otwierają oczy i podążają ścieżka LPP, brawo. Nie można pozwolić sobie na kolejne straty.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.