21.09.2020/20:08

Marka odzieżowa Zalando zaczyna handlować używaną odzieżą. Ale nie za gotówkę

Zalando oferuje na swojej platformie online możliwość odsprzedaży odzieży używanej. Jednak zamiast gotówki sprzedający otrzymają kupon podarunkowy; mogą też przychód przeznaczyć na cele charytatywne – informuje RetailDetail.

Już dziś klienci sieci z Niemiec i Hiszpanii mogą kupować i sprzedawać używaną odzież na portalu Zalando. Z początkiem października usługa będzie dostępna dla klientów z Polski, Belgii, Niderlandów i Francji. Co ciekawe, konsumenci mogą sprzedawać nie tylko odzież marki Zalando, ale także produkty kupione gdzie indziej – relacjonuje RetailDetail.

– Oferowanie odzieży używanej to kamień milowy na drodze Zalando, by stać się miejscem pierwszego wyboru dla klientów modowych – zapewnia firma, której konkurencja, taka jak Asos czy H&M Group, również zwraca uwagę na rynek odzieży second-hand.

– Zainteresowanie odzieżą używaną jest duże i szybko rośnie, szczególnie wśród millenialsów. Nasi klienci chętnie opróżniają szafy z ubraniami i dają odzieży drugie życie, w zamian za coś nowego. Brakuje im jednak rozwiązania, które pozwoli bez wysiłku wymienić niepotrzebną odzież, a tym samym zwiększyć przyjemność zakupów online. Zalando to pierwsza platforma, która daje im taką możliwość – mówi Jacintha De Graaf, szefowa Zalando Benelux.

Aby jednak uniknąć kanibalizmu, Zalando nie oferuje możliwości sprzedaży odzieży używanej za gotówkę, tylko umożliwia wymienianie jej na kupony podarunkowe lub przeznaczanie zapłaty na cele charytatywne.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także