17.04.2018/14:58

MARKET ROKU 2018 - już 10 maja poznamy najlepsze sklepy i sieci handlowe w Polsce!

Już 10 maja do Warszawy przyjadą giganci polskiego i zagranicznego handlu detalicznego, biorący udział w 11 Kongresie Rynku FMCG. Po całodniowych dyskusjach, debatach i wystąpieniach przyjdzie czas na kulminacyjny moment tego wydarzenia – uroczystą galę, podczas której poznamy najlepsze sklepy i drogerie w Polsce, czyli laureatów konkursów Market Roku i Drogeria Roku.

KLIKNIJ - SPRAWDŹ AGENDĘ, LISTĘ PRELEGENTÓW I ZAREJESTRUJ SIĘ DO UDZIAŁU W 11. KONGRESIE RYNKU FMCG 2018. WEŹ UDZIAŁ W NAJWAŻNIEJSZYM WYDARZENIU W SEKTORZE FMCG!

Pierwsze zgłoszenia do tegorocznej edycji zaczęły spływać już jesienią zeszłego roku. Po wstępnej ocenie redakcyjnej nadesłanych formularzy, dziennikarze Wiadomości Handlowych ruszyli w Polskę, aby dokładnie przyjrzeć się placówkom.

Rozmawialiśmy z dziesiątkami kierowników i właścicieli sklepów oraz drogerii, z pieczołowitą dokładnością obejrzeliśmy wszystkie sklepowe stoiska, zajrzeliśmy za każdy regał, odwiedziliśmy niejedno zaplecze. Poznaliśmy jak nasi finaliści funkcjonują, na co dzień, które produkty w ich sklepach cieszą się największym zainteresowaniem, co jest ich największą bolączką.

Efektem naszych wypraw są filmy, w których najdokładniej staraliśmy się zaprezentować placówkę oraz jej pracowników. Do finału zakwalifikowało się 18 sklepów oraz 12 drogerii. To absolutna krajowa czołówka, która nie ma się, czego wstydzić także w porównaniu do sklepów chociażby na zachodzie Europy.

Teraz wszystko w rękach jurorów (lista członków jury do sprawdzenia na stronie KONGRESRYNKUFMCG.pl). W ich gronie znalazło się 36 przedstawicieli najważniejszych firm sektora FMCG w Polsce. Najlepsze sklepy w Polsce w trzech kategoriach wybierać będą prezesi, członkowie zarządu i dyrektorzy największych producentów żywności na polskim rynku. Nie zabraknie także specjalistów z firm doradczych i badawczych. Podobnie będzie w przypadku drogerii. Tu w jury zasiądzie 12 osób. Posiedzenia obu grup odbędą się w czasie Kongresu Rynku FMCG 10 maja w stołecznym hotelu DoubleTree by Hilton.

Zanim jednak jurorzy wybiorą najlepszy sklep i drogerię poznamy wyniki głosowania na najlepsze sieci handlowe. W przypadku sklepów jurorzy w korespondencyjnym głosowaniu wybierali je aż w 14 kategoriach. Nagrody zostaną przyznane m.in. za najlepszy koncept franczyzowy, najciekawszą strategię asortymentową, a także dla sieci najbardziej odpowiedzialnej społecznie i tej z najlepszą ofertą produktów świeżych. Drogerie zostaną wyróżnione w 8 kategoriach, m.in. za najbardziej atrakcyjną wizualizację czy oraz najlepszą e-drogerię.

Nagrodzone zostaną także firmy hurtowe w dwóch kategoriach: "Dystrybutor Roku 2018 - Cash&Carry" oraz "Dystrybutor Roku 2018 - Serwis".

Uroczyste wręczenie nagród nastąpi podczas wieczornej gali. To wieczorne wydarzenie, jak i cały kongres, podczas którego spotkają się najważniejsi przedstawiciele największych producentów, sieci handlowych, a także właściciele i kierownicy najlepszych polskich sklepów i drogerii, z pewnością będzie najistotniejszym wydarzeniem branży FMCG w tym roku w Polsce.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • adn 18.04.2018

    normalnie już nie mogę się doczekać, już obgryzłem wszystkie paznokcie, biorę się za nogi! kto też będzie najlepszy! która sieć zapłaci więcej, która najlepiej drenuje polską, już tylko z nazwy gospodarkę. Jasełka dla ciemnego luda...i tu już myślenie powinno włączać się samo!

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.