20.03.2020/16:59

Markotne nastroje wśród firm działających w handlu hurtowym i detalicznym

W marcu br.  koniunktura oceniana jest gorzej niż przed miesiącem w większości badanych obszarów gospodarki. Największe spadki dotyczą: transportu i gospodarki magazynowej, handlu hurtowego oraz zakwaterowania i gastronomii.

W porównaniu z poprzednim miesiącem odnotowywane jest pogorszenie składowej „diagnostycznej” w większości badanych obszarów i składowej „prognostycznej” we wszystkich obszarach.

W marcu br. wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury (NSA) kształtuje się na poziomie minus 1,1 czyli niższym niż w lutym br. (plus 1,6), jak i odnotowywanym w marcu ostatnich sześciu lat.

W bieżącym miesiącu wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury (NSA) w handlu hurtowym kształtuje się na poziomie plus 0,4 czyli niższym niż przed miesiącem (plus 4,5) i w marcu ostatnich sześciu lat.

W marcu wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury (NSA) w handlu detalicznym kształtuje się na poziomie minus 3,1 czyli niższym niż przed miesiącem (minus 0,8) i w analogicznym miesiącu ostatnich sześciu lat.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.