29.05.2017/10:06

Marol zamyka magazyn w Gdańsku i opuszcza Pomorze

Marol, jeden z czołowych dystrybutorów FMCG w Polsce i organizator prężnej sieci handlowej Chata Polska, w ramach optymalizacji kosztów, podjął decyzję o zakończeniu działalności oddziału na Pomorzu. Firma skupi się na rozwoju w Wielkopolsce i na zachodzie kraju, gdzie jej pozycja rynkowa jest najsilniejsza.

– Nasz oddział w Gdańsku nie był rentowny, dlatego zdecydowaliśmy się na jego zamknięcie. To wyłącznie kwestia optymalizacji kosztów – poinformowała portal wiadomoscihandlowe.pl Joanna Bytner, dyrektor marketingu Chaty Polskiej i członek zarządu Grupy Marol.

Zapewniła, że część detalistów obsługiwana dotychczas przez pomorski oddział, będzie dalej otrzymywać dostawy – tyle, że z Poznania. – Jesteśmy w bardzo dobrej kondycji finansowej, rozwijamy sieć Chata Polska, która ma już ponad 230 sklepów – dodała nasza rozmówczyni.

Marol ma obecnie oddziały w 7 województwach w zachodniej i centralnej Polsce – w Szczecinie, Poznaniu, Pile, Zielonej Górze, Wrocławiu, Łodzi, Warszawie i Będzinie. Od 1997 roku dystrybutor rozwija sieć sklepów spożywczych Chata Polska, obejmującą swym zasięgiem województwa wielkopolskie, dolnośląskie, lubuskie, zachodniopomorskie, kujawsko-pomorskie, pomorskie i łódzkie.

Dodaj komentarz

4 komentarze

 • Robotnik wzorowy 29.08.2017

  Panie Prezesie zapraszamy na jeszcze istniejące oddziały Pana Firmy zanim Kwiatki i Korale pozamykają je, mamy sporo do opowiedzenia.

 • Kłosik 29.08.2017

  Panie Robercie proszę zobaczyć co się dzieje w Marolu, obroty lecą, kołowrotki nie wychodzą juz tak jak dawniej. Jeszcze chwila i kadra kierownicza doprowadzi do ......
  Polityka personalna, finansowa i marketingowa do wewnętrznej zadumy.

 • młody klient 29.05.2017

  Bardzo fajne sklepy. Mam taki na osiedlu - pieczywo z lokalnych piekarni, dużo wędlin z okolicznych miast w województwie, czysto, porządnie i "po wielkopolsku".

 • antyPOrtugal 29.05.2017

  Trzymam kciuki za dobrego polskiego dystrybutora, jakim jest Marol. Panie Robercie, dobrze Pan zrobił. Nie ma co się wykrwawiać na nieprzychylnym terenie... Szacun za to, co robicie w Marolu!

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.