01.12.2020/13:18

Marszałek Senatu powołał radę gospodarczą. Ma oceniać pomysły rządu

Tomasz Grodzki, Marszałek Senatu RP powołał zespół przedsiębiorców, którzy mają doradzać w decyzjach dotyczących przedsiębiorców. Ma to być szczególnie pomocne w sytuacji szybkiego uchwalania zmian w prawie.

O sprawie pisze „Puls Biznesu”. Rada zaczęła funkcjonowanie od 1 grudnia, a w jej skład weszli: Zbigniew Jakubas, Małgorzata Adamkiewicz, Arkadiusz Muś, Adam Kiciński, Henryk Orfinger, Jerzy Krzanowski, Bogdan Kaczmarek, Michał Świerczyński, prof. Jerzy Hausner oraz Sławomir Dudek.

Grodzki powołanie rady przy Marszałku Senatu RP motywuje chęcią dokładniejszego przyglądania się ustawom przychodzącym z Sejmu, które często uchwalane są w ekspresowym tempie i zawierają błędy. Dodał także, że podobne zespoły działają już w kontekście ochrony zdrowia, konstytucyjności, czy praworządności.

Rada będzie miała za zadanie opiniowanie projektów zmian, ale także inicjować własne rozwiązania, które Senat będzie mógł zmienić we własne projekty ustaw.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także