26.02.2020/12:45

Maseczki ochronne podrożały na Allegro nawet 40-krotnie z powodu koronawirusa

Opakowanie 10 maseczek ochronnych kosztuje dziś na Allegro 199 zł, podczas gdy jeszcze niedawno było wyceniane przez sprzedawców na 5 zł - donosi Wirtualna Polska.

To oczywiście efekt docierającej powoli do Polski paniki związanej z rozprzestrzeniającą się na kolejne kraje epidemią koronawirusa. Maseczki ochronne na twarz to jeden z najbardziej pożądanych towarów w miejscach, gdzie przypadków zakażeniem wirusa jest najwięcej, czyli m.in. w Chinach, w Hongkongu, a ostatnio również we Włoszech.

WP podaje, że w samym tylko pierwszym tygodniu lutego wartość wszystkich transakcji związanych z maseczkami ochronnymi urosła do 1,86 mln zł. Nowszych danych na razie nie podano; można jednak przypuszczać, że produkty sprzedają się w coraz większych ilościach.

Sprzedawcy zwietrzyli interes i, w związku z rosnącym popytem, podbijają cenę maseczek. Podane powyżej przykłady cen to warianty ekstremalne. Przy zakupach hurtowych, np. 100 sztuk, wciąż można liczyć na korzystniejszą cenę, rzędu 6,90 zł za sztukę. Dostępne są również licytacje, w ramach których na kupno pojedynczej maseczki klient wyda między 10 a 18 zł.

Dodaj komentarz

2 komentarze

  • zero waste 15.04.2020

    Nic dziwnego, że podrożały, skoro teraz to towar prawie deficytowy. W rozsądnych cenach można kupić zestawy maseczek jednorazowych na (fragment komentarza niezgodny z regulaminem forum), chociaż moim zdaniem najlepszym rozwiązaniem i tak byłyby materiałowe, wielorazowe. Nie tylko ze względu na cenę, ale także na środowisko.

  • olawww 31.03.2020

    (komentarz niezgodny z regulaminem forum)

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.