28.12.2018/12:51

Masło, wędliny i kawior to najczęściej fałszowane produkty na Ukrainie

W okresie świątecznym – Boże Narodzenie na Ukrainie jest obchodzone w styczniu – i przedsylwestrowym produkty spożywcze są fałszowane na masową skalę. Ryzyko kupna podrabianego produktu dotyka klientów w całym kraju.

Na Ukrainie w okresie świąt noworocznych na ladach sklepowych jest coraz więcej sfałszowanych produktów spożywczych. Liderami listy podrabianych produktów jest masło, wędlina i kawior. Jak donosi serwis Unian powołując się na relację głównego zarządu Gosprodpotriebsłużby w Kijowie (odpowiednik Sanepidu) Oleg Ruban, sfałszowane produkty można znaleźć niemal w każdym supermarkecie stolicy Ukrainy.

„W czołówce jest masło, wyroby wędliniarskie i kawior. Zaleca się kupować te produkty wyłącznie w sprawdzonych punktach handlowych” – poinformował Oleg Ruban.

W wyniku przeprowadzonej kontroli ustalono, że prawie we wszystkich kijowskich supermarketach sprzedawane jest masło z zawartością stearyny (potoczna nazwa mieszaniny w większości nasyconych kwasów tłuszczowych) i oleju palmowego.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.