27.02.2013/10:01

Maspex zwiększył przychody ze sprzedaży o 10 proc.

W 2012 roku przychody ze sprzedaży Grupy Maspex Wadowice, jednej z największych polskich firm w Europie Środkowo-Wschodniej w segmencie produktów spożywczych, osiągnęły poziom 2,91 mld zł. W porównaniu z 2011 rokiem to wzrost o 10 proc., czyli o prawie 270 milionów zł. Firmie udało się zwiększyć sprzedaż we wszystkich obszarach biznesu i kanałach dystrybucji.

W ubiegłym roku Grupa osiągnęła też wzrost sprzedaży zagranicznej, która obecnie stanowi 34 proc. przychodów ze sprzedaży. Rok 2012 to także realizacja 15 akwizycji Maspeksu – m.in. Tymbark Maspex Romania zakupił liderów rumuńskiego rynku krakersów i precli – marki Salatini oraz Capollini. W 2013 roku firma planuje wzrost przychodów ze sprzedaży o około 5 proc., nie wliczając w to przejęć. Jednym z motorów wzrostu mają być m.in. wejścia w nowe, duże kategorie np. dania gotowe. W ciągu minionych 12 miesięcy zostały zakończone duże inwestycje – zwiększenie mocy produkcyjnych w zakładzie w Tychach oraz budowa nowoczesnej oczyszczalni ścieków w Olsztynku. W roku bieżącym firma planuje wydać ok. 110 mln zł na inwestycje produkcyjne.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.