14.10.2016/15:44

Mateusz Morawiecki: Będziemy rozmawiać z KE ws. podatku od handlu

W programie "Gość Wydarzeń" telewizji Polsat wicepremier, minister rozwoju i minister finansów Mateusz Morawiecki poinformował, że Polska bardzo szybko wejdzie w dialog z Komisją Europejską w sprawie podatku handlowego i wkrótce uda się wypracować rozwiązania dotyczące wprowadzenia go w Polsce.

- W naszym przypadku Komisja Europejska zakwestionowała ten podatek. Będziemy starali się wejść bardzo szybko w dialog z KE, jakiego typu podatek jest możliwy, bo chcemy nad tym pracować – tłumaczył Mateusz Morawiecki. Podkreślił, że resort finansów chciałby jeszcze raz przyjrzeć się zastrzeżeniom KE.

I dodał, że funkcjonujące we Francji czy Hiszpanii rozwiązania nikomu nie przeszkadzają. "Jakoś tu (w przypadku podatku od handlu w Polsce - red.) jesteśmy traktowani jako obywatel drugiej kategorii. Podkreślił, że Polska nie chce być traktowana jako państwo drugiej kategorii i na pewno sobie na to nie pozwoli.

Jednocześnie zapewnił, że Polska nie chce wchodzić w konfrontacje i będziemy budować dialog z Komisją Europejską. Wicepremier Mateusz Morawiecki dodał, że w najbliższych paru miesiącach zostanie wypracowany.

Przypomnijmy, że 19 września Komisja Europejska wszczęła szczegółowe postępowanie wyjaśniające w sprawie polskiego podatku od sprzedaży detalicznej. Według KE, jego konstrukcja może faworyzować mniejsze sklepy, co może być uznane za pomoc publiczną. Komisja wydała również nakaz zobowiązujący Polskę do zawieszenia stosowania tego podatku do czasu zakończenia jego analizy przez Komisję.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.